Najnowsze

Masa Krytyczna przejedzie ulicami Warszawy. "Bezpiecznie, ale tylko dlatego, że w asyście policji"

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Masa Krytyczna powróciła po ponad dwóch latach
Masa Krytyczna powróciła po ponad dwóch latachTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plMasa Krytyczna powróciła po ponad dwóch latach

W piątek wieczorem ulicami Śródmieścia i Mokotowa przejedzie Warszawska Masa Krytyczna. - Pojedziemy Puławską i Niepodległości. Bezpiecznie, ale tylko dlatego, że w asyście policji. Będzie okazja zobaczyć wzorcowe miejskie rozwiązania antypiesze i antyrowerowe - opisują wydarzenie organizatorzy.

Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca ulicami stolicy przejdzie Warszawska Masa Krytyczna.

Co obiecały władze Mokotowa?

"Mokotów... tu się oddycha... tu się przyjemnie jeździ… Zaraz, zaraz, przecież to jedna z najbardziej przeciążonych samochodami, dzielnic Warszawy, z nieuporządkowanym parkowaniem, a przede wszystkim nierozwiązanymi i nieuporządkowanymi kwestiami rowerowymi" - czytamy na stronie wydarzenia. Jak przekonują organizatorzy, ulica Puławska i aleja Niepodległości są "skrajnie nieprzyjazne i niebezpieczne dla rowerzystów i nic nie zapowiada, że będzie lepiej".

"Pomysły na Zieloną Puławska i Zieloną Niepodległości miały sprawić, że obie te drogi ze ścieków komunikacyjnych zostaną przeobrażone w MIEJSKIE ULICE. Nie są nam znane nowe pomysły Miasta na Mokotów, niemniej wiemy, że władze Mokotowa (Zarząd i Rada Dzielnicy) zrobią wszystko by dla rowerzystów NIC nie zrobić - spotkaliśmy się i wciąż pamiętamy - obiecano nam rowerostradę na Mokotowie, spodziewamy się kolejnego betonowego parkingu" - przypominają aktywiści (pisownia oryginalna).

I zapraszają na wydarzenie.

Trasa Warszawskiej Masy Krytycznej

Tym razem rowerzystów będzie można spotkać w Śródmieściu i na Mokotowie. Cykliści rozpoczną przejazd o godz. 19.00 z placu Zamkowego i przejadą następującą trasą: Krakowskie Przedmieście, Senatorska, plac Teatralny, Senatorska, Marszałkowska, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, aleja Niepodległości, Chałubińskiego, aleja Jana Pawła II, Grzybowska, Królewska, Moliera, Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście. Zakończą tam, skąd wystartują - pod Kolumną Zygmunta.

Blisko 17-kilometrowy przejazd zakończy się około godziny 21.00. W jego trakcie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu.

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości