Darmowe kursy samoobrony dla kobiet i mężczyzn. Ruszają zapisy

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Straż Miejska WarszawaZajęcia z samoobrony organizowane przez straż miejską (zdjęcie ilustracyjne)

Straż miejska po raz drugi w tym roku organizuje bezpłatne kursy z samoobrony "Bezpieczna Warszawianka" i "Bezpieczny Warszawiak". Zapisy telefoniczne ruszają w najbliższą środę. W kursie będzie mogło wziąć udział 96 warszawianek i 32 warszawiaków.

Kursy samoobrony organizowane przez instruktorów ze straży miejskiej cieszą się ogromną popularnością. Początkowo były organizowane tylko dla pań. Ale ponieważ zainteresowanie wykazywali także panowie, strażnicy miejscy postanowili pójść - nomen omen - za ciosem. Zapisy na bezpłatne zajęcia dla kobiet i mężczyzn ruszą w środę 22 marca i będą prowadzone w godzinach 8.00-14.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą wyłącznie telefonicznie. Numer telefonu, pod którym można się zgłaszać, to 22 855 33 13. Jeśli zostaną wolne miejsca zapisy będą prowadzone także w czwartek, 23 marca, w godzinach 8.00-14.00.

Jak wskazuje straż miejska kursanci i kursantki w trakcie zajęć będą uczyć się podstawowych technik samoobrony. Dowiedzą się, jak reagować w sytuacji zagrożenia, i jak poradzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Instruktorzy pokażą, jak odeprzeć atak agresora oraz wykorzystać do tego podręczne przedmioty. W trakcie kursu odbędzie się także kurs pierwszej pomocy.

W tej edycji zostaną zorganizowane dwie grupy dla mężczyzn i sześć grup dla pań. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do czerwca. W kursie będzie mogło uczestniczyć 96 warszawianek i 32 warszawiaków.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch siedzibach straży miejskiej. Pierwsza to Sołtyka 8/10 na Woli. Tam uczyć się będą cztery grupy kobiet i dwie grupy mężczyzn. Dwie grupy kobiet będą ćwiczyć przy ulicy Kobielskiej 5 na Pradze-Południe.

Kurs z samoobrony - harmonogram zajęćStraż Miejska Warszawa

Zobacz także: GROM pokazał, jak szkolił się Kedyw 

GROM pokazał, jak szkolił się Kedyw

"Uzyskujemy chwyt na zasadzie lustra"
"Uzyskujemy chwyt na zasadzie lustra"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Warszawa

Pozostałe wiadomości