Warszawa kupi pięć dwukierunkowych tramwajów od bydgoskiej Pesy?

Warszawa

SISKOMTramwaje Warszawskie zakupiły już 45 tramwajów typu jazz duo

Do stolicy trafi pięć niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych. Jedyną ofertę w przetargu złożyła bydgoska Pesa, która za ich budowę chce prawie 48 mln złotych. Dostawa pierwszego tramwaju planowana jest na początek lipca 2015 roku.

Nowe składy oprócz możliwości dwukierunkowej jazdy, będą wyposażone w klimatyzację, nie tylko w części pasażerskiej, ale także w kabinie motorniczego.

System zliczania pasażerów, rejestrator zdarzeń

Tramwaj pomieści 200 osób ( miejsc siedzących będzie 28). Każdy ze składów będzie wyposażony w automat biletowy oraz w system monitoringu.

Ponadto, jak opisują w komunikacie Tramwaje Warszawskie, wewnątrz znajdą się: nowoczesny System Informacji Liniowej z systemem zapowiedzi głosowych oraz monitorami LCD, które umożliwią emitowanie reklam; system zliczania pasażerów oraz rejestrator zdarzeń. Tramwaje będą wyposażone w pokładowy zasobnik energii, co przyczyni się do znacznego zmniejszenia zużycia energii. Jeden z tramwajów będzie przystosowany do nauki jazdy.

Zamówienie obejmuje także specjalistyczne wyposażenie obsługowe, pakiet naprawczy, pakiet eksploatacyjno-naprawczy, szkolenia, dokumentację techniczną, łącznie z licencjami i oprogramowaniem, a także wykonywanie napraw powypadkowych podczas trwania gwarancji.

Pomoc z Unii

Zamówienie stanowi część projektu pn. „Zakup tramwajów niskopodłogowych do obsługi sieci komunikacji tramwajowej w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska.

Tramwaje Warszawskie zakupiły ostatnio 45 tramwajów typu Jazz Duo.

Jazz w Warszawie
SISKOM