Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Policja: ukradli samochód w Toruniu, zostali zatrzymani w Warszawie. Właściciel jeszcze się nie zorientował

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
KSPPolicjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kii

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kii z Torunia. - Podejrzani byli bardzo zaskoczeni widokiem operacyjnych. W trakcie ustaleń okazało się, że właściciel nie zdążył się zorientować, że skradziono mu samochód - relacjonuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Według informacji przekazanych przez rzecznika KSP Sylwestra Marczaka, policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową od pewnego czasu prowadzili czynności operacyjne wobec mężczyzn, którzy byli podejrzani o kradzież samochodów na terenie całej Polski. - W wyniku działań udało się ustalić, że w nocy z 9 na 10 czerwca mężczyźni ukradli pojazd marki Kia w Toruniu, a następnie przyjechali nim do Warszawy - przekazał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

Wskazał, że 28-latek czekał w fordzie, na jednym z niestrzeżonych parkingów na Bemowie, a po chwili podjechał do niego wspólnik, który kierował kią. - Po krótkiej obserwacji policjanci zdecydowali się podjąć interwencję wobec mężczyzn, którzy byli bardzo zaskoczeni widokiem operacyjnych - zaznaczył Marczak. - W trakcie ustaleń okazało się, że właściciel kii nie zdążył się zorientować, że skradziono mu samochód - dodał.

Podczas przeszukania auta śledczy znaleźli przedmioty służące do kradzieży, między innymi zagłuszarkę sygnału GPS. - Odzyskany samochód wrócił już do właściciela - przekazał rzecznik, oceniając wartość odzyskanego samochodu na 70 tysięcy złotych.

Po zatrzymaniu obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może im grozić do 10 lat więzienia.

Wartość skradzionego samochodu policja wyceniła na około 70 tysięcy złotychKSP

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP