Zaniepokoiły ją dziwne dźwięki dochodzące ze ściany. Otworzyli drzwiczki i znaleźli uciekiniera

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
Krab w pionie wentylacyjnym

Strażnicy w pionie kanalizacyjnym, w mieszkaniu na Pradze-Południe znaleźli kraba. Wezwała ich mieszkanka Pragi-Południe zaniepokojona dziwnymi odgłosami stukania i skrobania wydobywającymi się ze ściany.

Przybyły na miejsce patrol Ekopatrolu najpierw dokładnie nasłuchiwał, skąd dobiegają podejrzane odgłosy.

"Ustalili że dźwięki dochodzą z miejsca, w którym znajduje się pion kanalizacyjny. Strażniczka powoli otworzyła małe drzwiczki z dostępem do wodomierzy i… tajemnica została rozwiązana" - przekazała straż miejska. Okazało się w pionie kanalizacyjnym siedział dorodny krab.

Prawdopodobnie uciekł z hodowli

Został bezpiecznie odłowiony i przetransportowany do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. "Specjaliści potwierdzili, że jest to krab tęczowy, często spotykany w hodowlach. I prawdopodobnie właśnie z takiej hodowli uciekł" - zaznaczył Jerzy Jabraszko z biura prasowego straży miejskiej.

Krab tęczowy (Cardisoma armatum lub Cardiosoma armatum, inna nazwa: krab trójkolorowy) – zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej (Brazylia, Surinam, Gujana, Wenezuela) oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego. Krab zaliczany jest do drapieżników, chociaż dla ludzi nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. W warunkach domowych żyje do sześciu lat, w naturalnym środowisku nawet do 10 lat. Co ciekawe, w ciągu życia wymienia swój pancerz do 20 razy i za każdym razem osiąga większe rozmiary ciała. 

Dzikie zwierzęta w Warszawie

Dziki na Bródnie
Dziki na Bródnie Kontakt24
wideo 2/6

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości