Koronawirus w stołecznej drogówce

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
14 sierpnia: potwierdzono 832 zakażenia koronawirusem
14 sierpnia: potwierdzono 832 zakażenia koronawirusem
TVN24
TVN2414 sierpnia: potwierdzono 832 zakażenia koronawirusem

Dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego jest zakażonych koronawirusem - poinformował rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak zastrzegł Marczak, zakażone osoby nie są ze sobą związane. - Nie pracowali razem w WRD. Do zakażenia doszło w innych okolicznościach - wyjaśnił.

Zapewnił też, że policja wypełniła wszelkie procedury wymagane przez sanepid w związku z wykryciem zakażeń. - Wytypowaliśmy wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Zostali oni przebadani w naszym laboratorium kryminalistycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie pełnią one obecnie służby, jednak nie ma to wpływu na pracę wydziału, w którym ogólnie pracuje około 600 osób - zaznaczył Marczak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Przebadani policjanci

Dodał, że to pierwsze potwierdzone przypadki koronawirusa w drogówce stołecznej policji. - Do tej pory mieliśmy do czynienia tylko z podejrzeniami zakażenia - doprecyzował.

Jak poinformował z kolei w sobotę, wyniki przebadanych 60 osób już dotarły - wszystkie są ujemne.

Rzecznik podkreślił, że wszelkie czynności prowadzone przez funkcjonariuszy WRD są wykonywane bezpiecznie, z zachowaniem reżimu sanitarnego. - Podstawą jest bezpieczeństwo. Policjanci wykonują czynności w rękawiczkach lub z użyciem płynów dezynfekujących, na twarzach mają maseczki, zachowują bezpieczny dystans - zwrócił uwagę.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości