Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Koronawirus w bazie pogotowia. 25 osób trafiło na kwarantannę

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plBaza ratowników medycznych na Ursynowie

Pięciu ratowników medycznych z Ursynowa zostało zakażonych koronawirusem. Inspekcja sanitarna skierowała na kwarantannę 25 pracowników bazy na Stokłosach, którzy mieli z nimi kontakt.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Informację o pozytywnych wynikach testów ratownicy otrzymali pod koniec ubiegłego tygodnia. - Niestety mamy pięć osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. W związku z tym na kwarantannie przebywa kolejne 25 osób, które miały kontakt z ratownikami - informuje Anna Smereka, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie.

Rzeczniczka zapewnia, że stacja pogotowia przy Jastrzębowskiego nie została zamknięta. - W krótkim czasie zorganizowane zostały zastępstwa z innych dzielnic. Ta sytuacja nie wpływa w żaden sposób na jakość świadczonych przez nas usług i na bezpieczeństwo mieszkańców - zaznacza Smereka.

O sytuacji w ursynowskiej w bazie pogotowia poinformował jako pierwszy portal Onet.pl.

Koronawirus w warszawskim pogotowiu

Na Ursynowie na co dzień stacjonują załogi trzech karetek podstawowych i jednej specjalistycznej. W sumie w warszawskim pogotowiu zatrudnionych jest około 1500 osób. W rejonie operacyjnym, który obejmuje nie tylko Warszawę, ale także okoliczne powiaty, działa 80 wyjazdowych zespołów ratownictwa medycznego, które stacjonują w 36 lokalizacjach. W ciągu doby realizują one ponad 700 wyjazdów. Wiosną około 100 z nich było interwencjami w związku z podejrzeniem SARS-CoV-2.

Potwierdzone tydzień temu zakażenia nie są jedynymi przypadkami koronawirusa w warszawskim pogotowiu. W kwietniu informowaliśmy o dramatycznym weekendzie, podczas którego z systemu wyłączonych zostało ponad 10 zespołów. Nie mogły one funkcjonować z powodu wysłania załóg na kwarantannę bądź oczekiwania na wyniki testów. Okazało się wówczas, że zakażenia potwierdzono u pięciu osób pracujących w stacjach na Bemowie i Mokotowie. Kilkadziesiąt osób musiało spędzić 14 dni, izolując się w domach.

Miesiąc wcześniej zakażenie nowym patogenem zdiagnozowano u ratowniczki z Raszyna oraz jednego z ratowników warszawskiego pogotowia.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl