Koronawirus w stołecznym pogotowiu. "Dziewięć osób na kwarantannie"

Najnowsze

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN247 września: 302 przypadki, zmarły 4 osoby

Koordynator jednej ze stacji wyczekiwania jest zakażony koronawirusem - poinformował dyrektor stołecznego pogotowia. W sumie na kwarantannie przebywa dziewięciu pracowników.

O zakażeniu koronawirusem w stołecznym pogotowiu poinformował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. Informację potwierdził dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie Karol Bielski. - Mamy jedno zakażenie w pogotowiu, potwierdzone w czwartek. Chodzi o koordynatora jednej ze stacji wyczekiwania (miejsce, gdzie ratownicy czekają na dyspozycje - red.). Do zakażenia doszło w czasie prywatnym, nie miało to związku z wykonywaniem pracy - zastrzegł Bielski.

"Pogotowie cały czas funkcjonuje"

Jak dodał, dziewięć osób zostało skierowanych na kwarantannę. - Ta zakażona osoba przyszła do pracy po weekendzie i miała objawy charakterystycznych dla koronawirusa. Teraz każdy jest na to wyczulony, więc szybko zwolniła się z pracy i miała tylko krótki kontakt z jedną zmianą - zapewnił dyrektor.

Pogotowie sporządziło listę osób, z którymi potencjalnie mógł mieć kontakt zakażony. - Lista została przekazana do sanepidu. Ten zdecydował o kwarantannie dla ośmiu osób, czyli, łącznie z koordynatorem, z grafiku wypadło dziewięć osób - poinformował Bielski.

Uspokoił, że nie wpływa to jednak na pracę stacji. - Pogotowie cały czas funkcjonuje. Mieszkańcy terenu podległego pod tę stację są zabezpieczeni w świadczenia usług ratownictwa medycznego - zapewnił Bielski.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: