Kontrole przewozu osób. Jedna osoba zatrzymana, dwa auta odholowane

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Policjanci przeprowadzili nocne kontrole przewozu osób (wideo archiwalne z 25 marca 2023 roku)
Policjanci przeprowadzili nocne kontrole przewozu osób (wideo archiwalne z 25 marca 2023 roku)
KSP
KSPPolicjanci przeprowadzili nocne kontrole przewozu osób

W nocy, głównie w pobliżu klubów, policjanci przy wsparciu strażników granicznych oraz stołecznych urzędników skontrolowali 49 pojazdów przewozu osób. Zatrzymano jedną osobę, która posługiwała się podrobionymi dokumentami.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała w sobotę na Twitterze o kolejnych kontrolach przewozu osób, które prowadzone były w nocy z piątku na sobotę w kilku punktach w Warszawie. W działaniach obok policjantów i ekspertów z laboratorium kryminalistycznego uczestniczyli funkcjonariusze straży granicznej i stołeczni urzędnicy. Policjanci sprawdzali m.in. legalność dokumentów.

"Łącznie przeprowadzono 49 szczegółowych kontroli osób i pojazdów. Jedną osobę zatrzymano za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Odholowano dwa pojazdy. Nałożono mandaty kredytowane i gotówkowe. Skierowane zostaną również wnioski do sądu i ITD" - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Jak poinformowano, kontrole prowadzone były przez kilka godzin w różnych punktach Warszawy. Najwięcej działań przeprowadzono przy klubach nocnych.

Cykliczne kontrole

Policjanci podkreślają, że kontrole przewozu osób odbywają się cyklicznie i są odpowiedzią na pojawiające się w całym kraju sygnały dotyczące m.in. gwałtów i innych przestępstw na tle seksualnym w przewozach na aplikacje.

Ostatnią dużą nocną kontrolę funkcjonariusze KSP przeprowadzili w połowie lutego. Skontrolowano wtedy 56 pojazdów, wylegitymowano 61 osób. Dwóch kierowców zatrzymano za jazdę bez uprawnień. Jeden z nich był pod wpływem narkotyków, miał środki odurzające oraz był poszukiwany.

Czytaj też: "Pierwsze osoby pojawiają się około 1 w nocy". Kierowcy masowo zgłaszają się po licencje taxi

Kolejka kierowców zgłaszających się po licencje taxi (wideo z 3 marca)
Kolejka kierowców zgłaszających się po licencje taxi (wideo z 3 marca)Tomasz / Kontakt24

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości