Noc "na Kolskiej" jak doba w czterogwiazdkowym hotelu. Radni chcą podnieść ceny

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
TVN24Radni chcą podnieść opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień

Radni proponują, aby podnieść opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. Uchwałą zajmą się w czwartek. Jeżeli uda się ją przegłosować, za jednorazowy pobyt trzeba będzie zapłacić ponad 316 złotych, czyli tyle, ile za nocleg w czterogwiazdkowym hotelu w centrum miasta.

Rada Warszawy zajmie się w czwartek projektem uchwały w sprawie wysokości opłat związanych z pobytem w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Proponuje on podniesienie kwoty do 316,12 złotych. Jest to górny pułap opłaty za jednorazowy pobyt w izbie wytrzeźwień wyznaczony przez Ministerstwo Zdrowia obwieszczeniem z 29 stycznia 2020 roku.

Za taką kwotę można wynająć pokój w czterogwiazdkowym hotelu w samym centrum stolicy, ale podwyżka nie jest wielka. Do tej pory za pobyt na Kolskiej trzeba było zapłacić 298,18 złotego.

Wzrosną ceny za odtrucie

Projekt uchwały proponuje również wzrost opłat dla osób korzystających z pomocy w Dziale Przerywania Ciągów Alkoholowych. Pacjent tego działu ma możliwość bezpiecznego (pod kontrolą medyczną i przy psychologicznym wsparciu) odtrucia i przerwania ciągu alkoholowego. Do tej pory za jedną dobę trzeba było zapłacić 350 złotych.

Zgodnie z projektem koszt pobytu osoby przyjętej do Działu Przerywania Ciągów Alkoholowych kształtować ma się na poziomie od 450 i 400 złotych za dobę w zależności od standardu pokoju: jedno- lub dwuosobowy. Ale malałby - do 310 i 248 - wraz z długością pobytu (maksymalna to siedem dni).

Pomoc suicydologiczna w dzielnicy Śródmieście

Przez pandemię dzielnica szybciej zatrudniła suicydologaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24