Kolejne zatrzymania w sprawie fikcyjnych faktur, zarzuty dla trzech osób

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
cba.gov.plCentralne Biuro Antykorupcyjne (zdjęcie ilustracyjne)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby podejrzane o używanie 80 fikcyjnych faktur. Ich wartość to ponad pół miliona złotych.

Zespół prasowy CBA poinformował w środę, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze z warszawskiej delegatury biura na terenie województwa mazowieckiego. To 12. akcja CBA w sprawie "warszawskiej fabryki faktur", która toczy się od lutego 2020 roku. Grupa miała działać na terenie Mazowsza i liczyć kilkadziesiąt osób.

W nadzorującej śledztwo - dotyczące wystawiania fałszywych faktur oraz powoływania się na wpływy w zamian za korzyść majątkową - warszawskiej prokuraturze okręgowej zatrzymani przez CBA usłyszeli zarzut używania poświadczających nieprawdę faktur. Od początku śledztwa kwota ujawnionych w sprawie fikcyjnych faktur wyniosła ponad 92 mln zł.

Zespół prasowy CBA zaznaczył, że w wyniku prowadzonych działań część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do urzędów skarbowych. Uregulowali w nich należności, których zapłaty chcieli uniknąć korzystając w swej działalności z nierzetelnych faktur VAT.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu 20 osób w związku ze sprawą "zbrodni fakturowej":

Służby zatrzymały 20 osób podejrzanych o wystawianie fikcyjnych faktur
Służby zatrzymały 20 osób podejrzanych o wystawianie fikcyjnych fakturIzba Administracji Skarbowej w Warszawie

Autor:dg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: cba.gov.pl

Pozostałe wiadomości