Przygotuj się na:

UROCZYSTOŚCI, PRZEMARSZE - ZMIANY W KOMUNIKACJI

Ze względu na planowane w piątek zgromadzenia publiczne, a także uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Niektóre linie autobusowe zostaną skierowane na objazdy. Jak informuje ZTM, utrudnienia wystąpią również w niedzielę.

Najnowsze

Kardynał Nycz zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. "Dla dobra całej społeczności"

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
Niedzielski: Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi o kwestie szczepieńTVN24
wideo 2/4
TVN24Niedzielski: Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi o kwestie szczepień

W piśmie przesłanym do księży ze swojej archidiecezji metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz zachęcił do szczepień przeciwko COVID-19. Przypomniał im też, że punkt szczepień działa przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Biuro prasowe archidiecezji warszawskiej poinformowało, że Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej rozesłał do kapłanów list, w którym zachęca do zaangażowania w promocję szczepień. "W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień" – czytamy w piśmie podpisanym przez kard. Kazimierza Nycza.

 "Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją" - wskazał Nycz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował metropolicie warszawskiemu za wsparcie akcji szczepień przeciw COVID-19. "Dziękuję za wsparcie akcji #SzczepimySię" - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Jeszcze w piątek w Lublinie Niedzielski mówił, że "potrzeby jest nowy impuls" w przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw COVID-19. - Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - ocenił szef MZ. Poinformował jednocześnie, że prowadzone są w tej kwestii rozmowy z przedstawicielami Kościoła, ale nie chciał zdradzać szczegółów.

Kampania szczepień przeciwko COVID-19 w Stolicy Apostolskiej rozpoczęła się 13 stycznia. Wśród pierwszych osób znalazł się papież Franciszek i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI, o czym 14 stycznia poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. W lutym papież zaapelował o zapewnienie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciw koronawirusowi, nie według kryteriów ekonomicznych, lecz przy uwzględnieniu potrzeb wszystkich. - W kwestii zdrowia nie może rządzić "logika zysku" - apelował.

Według najnowszych danych, w Polsce wykonano dotąd dokładnie ponad 30 milionów szczepień (30 148 610). W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 14 004 587 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 113 570.

"Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam Wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego" - napisał w piątek na Twitterze prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Jerzy Samiec.

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: