Najnowsze

Justyna Glusman nie będzie pracowała w ratuszu. "Nie zgodziłam się na propozycję ograniczenia moich kompetencji"

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
"Bezpieczeństwo mieszkańców to nasz bezwzględny priorytet"
"Bezpieczeństwo mieszkańców to nasz bezwzględny priorytet"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5
Justyna Glusman

Justyna Glusman nie będzie już odpowiedzialna za zieleń w Warszawie. - Wczoraj zakończyła się moja trzyletnia współpraca z ratuszem - napisała na Twitterze. 

Jak napisała Glusman, powodem wręczenia jej wypowiedzenia "są różnice w podejściu do realizacji zadań, a także moja niezgoda na likwidację, czyli rozparcelowanie Zarządu Zieleni". "Byłby to krok szkodliwy, w praktyce niweczący sporą część osiągnięć miasta w dziedzinie zarządzania zielenią. Nie zgodziłam się na propozycję ograniczenia moich kompetencji wyłącznie do 'kopciuchów'" - dodała.

"Odchodzę, ale mam nadzieję, że moim dotychczasowym współpracownikom jednak uda się kontynuować rozpoczęte projekty – jak wprowadzenie siedmiu nowych standardów utrzymania zieleni, dekarbonizacyjna Zielona Wizja Warszawy czy powiększenie Lasów Miejskich do końca kadencji o kolejnych 100 hektarów" - napisała. "W dobie katastrofy klimatycznej to nasze być albo nie być" - podkreśliła.

Justyna Glusman, jako przedstawicielka koalicji Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie dla Warszawy, kandydowała na fotel prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych w 2018 roku. 23 listopada 2018 prezydent Rafał Trzaskowski powołał ją na stanowisko dyrektorki, koordynatorki ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w stołecznym ratuszu.

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości