Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Jeszcze pracują na "obwodnicy Targówka". Kolejne opóźnienie 

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace na "obwodnicy Targówka"
ZDM Prace na "obwodnicy Targówka"

- Pod koniec października powinien zakończyć się remont tak zwanej obwodnicy Targówka - poinformowali drogowcy. To już kolejny termin, który podają.

Chodzi o remont ciągu: Gorzykowska, Handlowa i Ossowskiego na Targówku. Już kilka lat temu urzędnicy stwierdzili, że ulicom powstałym 40 lat temu, przydałby się remont. Przed miesiącem otwarto nowe stacje II linii metra na Targówku, a remont na górze trwa.

Co zrobili drogowcy?

Drogowcy przebudowali skrzyżowania: Handlowej z Gorzkowską i Pratulińską z Kołową. W ich miejscu pojawiły się ronda. Zostały już wytyczone przejścia z azylami (między Lusińską a Kołową, przy Lusińskiej, Mokrej i Szczepanika) i przez Myszkowską (przy Hodowlanej).

Zostały wymienione chodniki, powstała droga dla rowerów, ścieżka biegowa, ławki, stojaki dla rowerów. Posadzono kilkadziesiąt drzew. Jezdnie są przejezdne, ale to nie oznacza końca robót.

- Aktualnie trwają ostateczne prace wykończeniowe. Wykonawca wprowadza wskazane przez nas poprawki oraz porządkuje teren. W najbliższym czasie powinno też pojawić się między innymi nowe oznakowanie poziome na jezdni – mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Kolejne opóźnienie

Prace – jak dodaje Pieńkos - powinny zakończyć się pod koniec października, choć jeszcze latem drogowcy zapewniali, że robotnicy z Targówka znikną z końcem września (choć pierwotnie mieli to zrobić jeszcze w 2018 roku).

Skąd to kolejne opóźnienie? – Jezdnia była sfatygowana po budowie metra. Wielokrotna zmiana oznakowania nie wpływała pozytywnie na jakość nawierzchni, dlatego zdecydowaliśmy o frezowaniu na całym ciągu – mówi Mikołaj Pieńkos.

Jak dodaje, drogowcy jezdnie będą frezować przez trzy kolejne weekendy października. A z jego końcem znikną z placu budowy.

- Wtedy też pojawi się oznakowanie poziome – mówi przedstawiciel ZDM-u.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/ran

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości