Warszawa jedzie do Cannes. Co będzie chciała sprzedać?

Warszawa

UMProjekt stoiska Warszawy w Cannes

Z ofertą sprzedaży 11 atrakcyjnych działek w siedmiu dzielnicach przedstawiciele Warszawy udadzą się do Cannes, na tragi nieruchomości. Swoimi inwestycjami będą się chwalić także najwięksi warszawscy deweloperzy.

Warszawa regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach inwestycyjnych MIPIM. Jedzie z hasłem "Grow with Warsaw", czyli rozwijaj i rozrastaj się z Warszawą. I zgodne z nim zamierza zaprezentować się jako miasto przyjazne inwestorom i mieszkańcom.

Działki sprzedam

Pochwali się (nie pierwszy raz zresztą) oczyszczalnią Czajka, nieskoemisyjnymi autobusami i nowoczesnymi tramwajami, centrami technologicznymi Politechniki Warszawskiej, centrum kontaktu z mieszkańcami 19115 czy budżetem partycypacyjnym.

Ale sensem udziału w targach jest przede wszystkim pokazanie oferty inwestycyjnej miasta. A tą stworzy 11 nieruchomości: w tym trzy w Śródmieściu, dwie na Pradze-Południe, dwie na Bielanach, po jednej na Mokotowie, Pradze-Północ, Woli i w Wilanowie.

Śródmieście:- Jaracza 5 (864 mkw)- Mariańska 5 (971 mkw)- Emilii Plater 29 i 31 (11 163 mkw)

Bielany:- Przy Agorze 6 (2366 mkw)- Broniewskiego 89 (3553 mkw)

Mokotów:- Bukowińska (1634 mkw)

Praga-Północ:- Radzymińska (6758 mkw)

Praga-Południe:- Cukrownicza (2336 mkw)- Stanisława Augusta (22535 mkw)

Wola:- al. Prymasa Tysiąclecia (4179 mkw)

Wilanów:- Rosochata róg Latoszki (5235 mkw)

Działki znajdujące się w targowej ofercie miasta mają głównie przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową, w tym mieszkaniową z usługami oraz z garażami podziemnymi. Przy ul. Emilii Plater planowana jest natomiast wieżowca, a przy ul. Mariańskiej hotelu.

Warszawskie meble i sukienki

Swoje inwestycje prezentować będą także najwięksi komercyjni gracze rynku nieruchomości. W tym roku zaprezentuje się 12 firm, czyli o cztery więcej niż przed rokiem. Będą to: BBI Development SA, Ghelamco Poland, Golub Gethouse, HB Reavis Poland Sp. z o.o., Okam Capital Sp. z o.o., Orange, Poczta Polska SA, Xcity Investment. Po raz pierwszy w Cannes towarzyszyć miastu będą: Bank Zachodni WBK Grupa Santander, Konkret Grupa Projektowa SA, StarNet Telecom Sp. z o.o. oraz Vastint Sp. z o.o.

Większe niż przed rokiem (o 22 mkw) będzie także warszawskie stoisko - zajmie 105 mkw. oraz 33 mkw.antresoli.

Przestrzeń utrzymana będzie w szarościach przełamanych zielenią żywych roślin, z elementami surowego drewna. Jak podkreśla miasto, całe wyposażenie zostało zaprojektowane i stworzone przez warszawskie firmy. Meble mają być funkcjonalne, ale jednocześnie promować rodzimy design. Hostessy ubrane będą ubrania warszawskiej projektantki. Gadżety dla gości wyłoniono w konkursie Sztuka Użytkowa.

Firmy z całego świata

Targi MIPIM w Cannes odbywać się będą w dniach 15-18 marca. To najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży nieruchomości w Europie. W tym roku tematem przewodnim są kwestie mieszkalnictwa "Housing the Word", w tym m.in. modele najmu prywatnego, modele dofinansowania do mieszkań, czy nowe trendy w podaży mieszkań. Przyjeżdżają szefowie firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych, inwestorzy, architekci, a także przedstawiciele miast, politycy oraz dziennikarze.

- To miedzy innymi poprzez obecność Warszawy na tego typu wydarzeniach, stolica Polski jest brana pod uwagę jako miejsce lokowania kapitału, jak i doceniana w różnego rodzaju rankingach – przekonuje ratusz.

b/r