Warszawa jak Seul: ponumeruje wyjścia z metra

Czy wyjścia z metra będą numerowane?
Czy wyjścia z metra będą numerowane?
TVN24
TVN24Czy wyjścia z metra będą numerowane?

- Spotkajmy się przy wyjściu z metra. - Ale którym? I tu zaczyna się tłumaczenie - zwykle dość skomplikowane, szczególnie dla turysty. By uniknąć kierowania się kompasem, wyjścia ze stacji II linii metra i podziemi Dworca Centralnego mają zostać ponumerowane.

Urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego pieką dwie pieczenie na jednym ogniu: ułatwiają poruszanie się po mieście i dowodzą, że zagraniczne wyjazdy mogą być pożyteczne - jak donosi portal Transport Publiczny, rozwiązanie to podpatrzyli bowiem w Seulu, w czasie zorganizowanych przez tamtejszy odpowiednik ZTM warsztatów.

Teraz, zamiast kluczyć po tunelach w poszukiwaniu odpowiedniego wyjścia, będziemy mogli podać jego numer: Centrum Nauki Kopernik 3. Ma ułatwić to poruszanie się po mieście zarówno Warszawiakom, jak i turystom.

- Numerami będą oznaczone wyjścia ze stacji drugiej linii metra. Chcemy też w ten sposób oznaczyć wyjścia z podziemi Dworca Centralnego - zapowiedziała Halina Rakowska z ZTM.

Na razie takie rozwiązanie nie jest natomiast planowane na I linii.

Metro już pod koniec września?

Centralny odcinek drugiej linii metra połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Będzie mieć siedem stacji. Kolejno od zachodu na wschód będą to: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat - Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński.

Umowę na projekt i budowę stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł. Według początkowych planów budowa miała zakończyć się w październiku 2013 r. Obecny termin to 30 września br. Pojedziemy dwa tygodnie później? - czytaj więcej.

Zobacz, jak będziemy się przesiadać między stacjami I i II linii metra:

Przesiadka z pierwszej do drugiej linii metra
Przesiadka z pierwszej do drugiej linii metraTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

kś/r

Pozostałe wiadomości