Najnowsze

W czerwcu rekrutacja do miejskich żłobków. Harmonogram

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
archiwum TVNRatusz podał harmonogram rekrutacji do żłobków na rok 2020/2021

Ratusz przygotował harmonogram rekrutacji do miejskich żłobków. Dotyczy on także miejsc w placówkach niepublicznych, które miasto dofinansowuje. Cały proces ma przebiegać drogą elektroniczną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Miejskie żłobki zbierają obecnie oświadczenia rodziców, którzy chcieliby kontynuować opiekę nad dzieckiem w roku szkolnym 2020/2021. Etap ten ma potrwać do 28 maja. Urzędnicy informują, że gdy zakończy się aktualizacja danych w systemie rekrutacyjnym, 2 czerwca ruszą zapisy. Opiekunowie będą mieli sześć dni - do 7 czerwca - na zapisanie dzieci do miejskich żłobków, publicznych punktów dziennego opiekuna oraz placówek niepublicznych dofinansowywanych przez Warszawę.

"Rodzice przy składaniu wniosku za pośrednictwem portalu rekrutacyjnego mogą wybrać maksimum trzy placówki. Podczas wypełniania wniosku w portalu, rodzice deklarują jednocześnie, jakie kryteria spełniają lub będą spełniali do czasu przyjęcia malucha do placówki" - zaznacza ratusz.

LINK DO PORTALU REKRUTACYJNEGO >>>

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 10 czerwca. Rodzice otrzymają automatyczny komunikat systemowy o zakwalifikowaniu dziecka do danej placówki. Informacja o rezultacie będzie też widoczna na „koncie rodzica” w systemie rekrutacyjnym.

Czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do placówki wyznaczono na termin od 12 do 18 czerwca do godziny 15. Żeby to zrobić, należy drogą elektroniczną odesłać informację zwrotną do żłobka, do którego został zakwalifikowany maluch. Ratusz zastrzega, że jeśli rodzice nie wyślą potwierdzenia woli zapisu dziecka do placówki, to wniosek zostanie odrzucony i nie bierze udziału w procesie rekrutacji do żadnej z placówek wybranych we wniosku.

Rekrutacja uzupełniająca startuje 19 czerwca.

Dla kogo żłobki są darmowe?

Zasady rekrutacji do warszawskich żłobków mówią, że bezpłatne miejsce przysługuje dzieciom, które mieszkają z rodzicami bądź rodzicem na terenie Warszawy. Muszą też mieć obowiązkowe szczepienia ochronne. Wyjątkiem są maluchy, które nie mogły zostać zaszczepione z powodów zdrowotnych.

HARMONOGRAM REKRUTACJI >>>

Informowaliśmy też o otwarciu żłobków w czasie pandemii COVID-19:

Kierownik żłobka o otwarciu miejskich placówekTVN24

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN