Głaz upamiętniający Jana Pawła II pomazany farbą

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ktoś zniszczył głaz w parku im. Jana Pawła II
Ktoś zniszczył głaz w parku im. Jana Pawła II
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKtoś zniszczył głaz w parku im. Jana Pawła II

Ktoś zniszczył głaz upamiętniający papieża Jana Pawła II w parku jego imienia na Ursynowie. Czerwoną substancją napisał na nim słowo "pedofil". Radni Prawa i Sprawiedliwości zgłosili sprawę policji.

Informację o zniszczeniu głazu w parku Jana Pawła II na Ursynowie zamieścili w sobotę w mediach społecznościowych radny sejmiku województwa mazowieckiego Wojciech Zabłocki oraz ursynowski radny Mateusz Rojewski, obaj związani z Prawem i Sprawiedliwością. W ich wpisach pojawiły się zdjęcia kamienia, na którym zarządca parku umieścił informację o patronie: "Park im. Jana Pawła II urządzony przez gminę Warszawa - Ursynów w 80. rocznicę urodzin ojca świętego". Na tych napisach ktoś namazał czerwoną farbą słowo "pedofil".

Według radnego Zabłockiego do aktu wandalizmu doszło sobotniej nocy. "Przekroczenie kolejnych granic. Trzeba reagować" - napisał na Twitterze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Radni PiS zawiadomili policję

"To niedopuszczalny akt wandalizmu i nienawiści, na który nie może być zgody. Jako Klub Radnych PiS będziemy interweniować u burmistrza dzielnicy celem jak najszybszego usunięcia tego napisu. Sprawa została też zgłoszona na policję" - przekazał z kolei radny Rojewski.

Nasz reporter Artur Węgrzynowicz odwiedził w sobotę po południu park przy ulicy Romera. Jak relacjonował, napis wciąż znajduje się na głazie, a na miejscu pracują policjanci. Zabezpieczają ślady i dokumentują skutki tego incydentu.

- Potwierdzam, że przyjęliśmy zgłoszenie dotyczące aktu wandalizmu. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa II na Mokotowie. Po wykonaniu wszystkich czynności podjęta zostanie decyzja, co do ostatecznej kwalifikacji czynu - mówi nam Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa potępił akt wandalizmu i przekazał na Twitterze, że urząd dzielnicy "podejmuje działania, aby jak najszybciej przywrócić głaz do stanu pierwotnego".

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości