Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Uderzenie w gang narkotykowy. "Substancje ukryte w obudowie gaśnicy i w piwnicach"

Najnowsze

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
CBŚP zatrzymało członków gangu działającego w Warszawie
CBŚPCBŚP zatrzymało członków gangu działającego w Warszawie

10 osób usłyszało zarzuty za handel narkotykami, a część z nich dodatkowo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Nad rozbiciem gangu pracowali od kilku tygodni policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Białegostoku i śledczy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. Przejęto substancje, które są teraz poddawane analizie. Jak ustalono, grupa działała w województwie mazowieckim, przede wszystkim w Warszawie.

Jak przekazała Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji, działania zostały przeprowadzone w ubiegłym tygodniu, a antyterroryści weszli jednocześnie do mieszkań zajmowanych przez podejrzanych w Warszawie i okolicznych miejscowościach.

- Wówczas to, zatrzymano osiem osób i dwie doprowadzono do prokuratury z aresztów śledczych lub zakładów karnych - poinformowała. I zaznaczyła, że zatrzymane osoby są podejrzane o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie.

"Substancje przygotowane do sprzedaży"

Policjantów podczas przeszukań wsparli przewodnicy z psami. - W wyniku sprawdzenia mieszkań i pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanych policjanci zabezpieczyli substancje, które są poddawane analizie. Poporcjowane substancje ukryte w obudowie gaśnicy i w różnych miejscach w piwnicach, najprawdopodobniej były przygotowane do sprzedaży - relacjonowała Iwona Jurkiewicz. - Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu mogli działać na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na terenie województwa mazowieckiego, a szczególnie w Warszawie. W tym czasie najprawdopodobniej handlowali amfetaminą, marihuaną, mefedronem czy kokainą - podała.

Zaznaczyła, że podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mężczyzna karany wcześniej, m.in. za handel narkotykami. Według śledczych, jego prawą ręką była kobieta.

10 osób podejrzanych, wszystkie aresztowane

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie siedmiu podejrzanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego Dariuszowi B. grozi odpowiedzialność za kierowanie gangiem. - 10 podejrzanym przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu 10 osób zostało tymczasowo aresztowanych - podsumowała rzeczniczka CBŚP.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości