Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  120-metrowa wieża, małe szklarnie i tarasy. Forest wyrośnie przy rondzie

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Wizualizacje budynku Forest

  Tuż przy rondzie Radosława powstanie 120-metrowy wieżowiec z niższymi budynkami. Na dachach mają być mini-szklarnie, a wokół drzewa i oczko wodne. Inwestycja zacznie wkrótce wychodzić spod ziemi.

  Biurowce powstaną przy Burakowskiej 14 - niedaleko trwającej rozbiórki hotelu Czarny Kot i ronda Radosława.

  "Atmosfera lasu"

  Kampus Forest ma składać się ze 120-metrowego wieżowca i przyległych budynków o wysokości od sześciu do ośmiu kondygnacji.

  "Nazwa kampusu – nawiązująca do atmosfery lasu – podkreśla dużą ilość zieleni oraz miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Teren pomiędzy budynkami będzie otwarty dla pieszych. Powstanie tu patio obsadzone dojrzałymi drzewami i krzewami, z oczkiem wodnym, które zimą będzie mogło zamienić się w lodowisko, a także miejscem na pawilony wystawiennicze i gastronomiczne. Wyróżnikiem budynków będą też przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach" – informuje inwestor HB Reavis.

  Pierwsze budynki wychodzą spod ziemi i osiągnęły poziom "zero". Mają być gotowe do końca tego roku, a 120-metrowy wieżowiec za dwa lata.

  Na dachach zaplanowano małe szklarnie do uprawy warzyw i ziół, schronienia dla ptaków i owadów i siłownie plenerowe. Cała inwestycja zajmie blisko 80 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdą się tam biura, restauracje, kawiarnie i lokale usługowe w parterach.

  Parking na ponad 800 samochodów znajdzie się pod ziemią. Zaplanowano też blisko 250 miejsc dla rowerów.

  Przy inwestycji trwa rozbiórką sporej części hotelu Czarny Kot:

  Rozbiórka Czarnego Kota

  Drugi dzień rozbiórki Czarnego Kota (wideo bez dźwięku)Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/5

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  ran