Najnowsze

120-metrowa wieża, małe szklarnie i tarasy. Forest wyrośnie przy rondzie

Najnowsze

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wizualizacje budynku Forest

Tuż przy rondzie Radosława powstanie 120-metrowy wieżowiec z niższymi budynkami. Na dachach mają być mini-szklarnie, a wokół drzewa i oczko wodne. Inwestycja zacznie wkrótce wychodzić spod ziemi.

Biurowce powstaną przy Burakowskiej 14 - niedaleko trwającej rozbiórki hotelu Czarny Kot i ronda Radosława.

"Atmosfera lasu"

Kampus Forest ma składać się ze 120-metrowego wieżowca i przyległych budynków o wysokości od sześciu do ośmiu kondygnacji.

"Nazwa kampusu – nawiązująca do atmosfery lasu – podkreśla dużą ilość zieleni oraz miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Teren pomiędzy budynkami będzie otwarty dla pieszych. Powstanie tu patio obsadzone dojrzałymi drzewami i krzewami, z oczkiem wodnym, które zimą będzie mogło zamienić się w lodowisko, a także miejscem na pawilony wystawiennicze i gastronomiczne. Wyróżnikiem budynków będą też przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach" – informuje inwestor HB Reavis.

Pierwsze budynki wychodzą spod ziemi i osiągnęły poziom "zero". Mają być gotowe do końca tego roku, a 120-metrowy wieżowiec za dwa lata.

Na dachach zaplanowano małe szklarnie do uprawy warzyw i ziół, schronienia dla ptaków i owadów i siłownie plenerowe. Cała inwestycja zajmie blisko 80 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdą się tam biura, restauracje, kawiarnie i lokale usługowe w parterach.

Parking na ponad 800 samochodów znajdzie się pod ziemią. Zaplanowano też blisko 250 miejsc dla rowerów.

Przy inwestycji trwa rozbiórką sporej części hotelu Czarny Kot:

Rozbiórka Czarnego Kota

Drugi dzień rozbiórki Czarnego Kota (wideo bez dźwięku)
Drugi dzień rozbiórki Czarnego Kota (wideo bez dźwięku)Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ran

Źródło zdjęcia głównego: materiały inwestora

Pozostałe wiadomości