Drugi dzień z Edem Sheeranem na Narodowym

Aktualizacja:
Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
WTP Drugi dzień koncertu Eda Sheerana na Stadionie Narodowym (zdj. ilustracyjne)

W piątek, 26 sierpnia na Stadionie Narodowym wystąpi Ed Sheeran. To drugi dzień z rzędu, kiedy artysta pojawi się na scenie w Warszawie. W czasie wydarzeń wprowadzono ograniczenie wjazdu na Saską Kępę. - Na koncert najwygodniej będzie dojechać i wrócić pociągami metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej - przypominają urzędnicy.

Polscy fani Eda Sheerana nie zawiedli. Zainteresowanie koncertem brytyjskiego muzyka było tak duże, że piosenkarz postanowił wystąpić w Warszawie dwa dni z rzędu. Otwarcie bram na piątkowy koncert zaplanowano o godzinie 16. O tej samej godzinie rozpoczną się utrudnienia na Saskiej Kępie.

W piątek do godziny 20 wyłączone z ruchu indywidualnego zostaną obszary ograniczone al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą dotyczyć osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.

Zmiany w okolicy Stadionu Narodowego UM Warszawa

Zamknięte ulice

Policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 16 do zakończenia koncertów, autobusy linii 102125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102125202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.

Jeśli po zakończeniu koncertów, około godz. 22:15, duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z Piasków na pl. Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli: Wiatraczna – … – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Autobusy linii 111117158166521N22N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 111 i 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać odpowiednio w kierunku Gocławia i Winnicy. Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie Gocławek - … - al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Składy linii 26 będą jeździły natomiast z Zielenieckiej w kierunku Metra Młociny.

W weekend drogowcy zapowiedzieli też zmiany w rozkładach związane z remontami:

Prace prowadzone w rejonie ronda de Gaulle'a
Prace prowadzone w rejonie ronda de Gaulle'aMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości