Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Dwa klasztory zamknięte z powodu wirusa

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
17.10: 9622 nowe przypadki zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/3
TVN2417.10: 9622 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Dwa warszawskie klasztory - sióstr karmelitanek i franciszkanek - zostały zamknięte przez koronawirusa. Wierni nie będą mieli dostępu do kościoła świętego Marcina przy Piwnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Pierwszy zamknięty klasztor to zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Bosych na Woli. W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej zakonu znalazła się informacja o potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u sióstr tej wspólnoty. "Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie. W związku z tym, przez najbliższe, co najmniej dwa tygodnie Klasztor i Kaplica będą zamknięte dla osób z zewnątrz" - napisały mniszki. Poprosiły również wszystkich o modlitwę w swojej intencji.

Z powodu koronawirusa 16 października zamknięty został również kościół św. Marcina przy Piwnej na Starym Mieście i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża. "W chwili obecnej wszyscy mieszkańcy pozostają w samoizolacji" - poinformowały siostry na swoich profilach w mediach społecznościowych. Poleciły się jednocześnie modlitwom wiernych.

Msze w tygodniu - o 17.30 i w niedzielę o 9.30, 11.00 i 17.30 - są transmitowane przez internetowe radio.

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: