Najnowsze

Chciał powędkować w samotności. Dołączył do niego żółw

Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Straż Miejska w WarszawieDosiadł się do niego żółw

Do mężczyzny łowiącego ryby w Parku Moczydło dosiadł się żółw. Jak twierdzą strażnicy miejscy, gad "miał pogodne usposobienie".

Zdarzenia miało miejsce w Parku Moczydło na Woli. "Gdy do miłośnika wędkowania dosiadł się żółw, wędkarzowi trudno było ukryć zdumienie" - czytamy w komunikacie straży.

Mężczyzna zaopiekował się gadem oraz wezwał ekopatrol straży miejskiej. Po upewnieniu się, że zwierzę znajduje się w dobrym stanie, funkcjonariusze przetransportowali je do warszawskiego oddziału CITES. Tam specjaliści stwierdzili, że to żółw czerwonolicy.

Z terrarium do natury

Jak podają strażnicy, żółw czerwonolicy w Polsce na wolności pojawił się najprawdopodobniej w 1996 roku, na skutek wypuszczania go przez osoby, które trzymały go w terrariach domowych.

"Dziś pojedyncze osobniki lub niewielkie grupy tych żółwi stwierdzane są na terenie niemal całego kraju, a ze względu na zdolności aklimatyzacyjne postrzegane są jako obcy gatunek inwazyjny, który z powodu swej żarłoczności silnie zmienia ekosystemy wodne, a ponadto może stanowić konkurencję dla rodzimego żółwia błotnego" – wyjaśniają w komunikacie prasowym.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o wężu pełzającym w okolicach przedszkola:

Wąż w pobliżu przedszkola

"Bardzo dziwnie to wyglądało"
"Bardzo dziwnie to wyglądało"TVN 24
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ab/b

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Warszawie

Pozostałe wiadomości