Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Depresja u dzieci. Miasto organizuje spotkania dla rodziców. "Dostarczą niezbędnych narzędzi"

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockDepresja u dzieci

Miasto organizuje cykl webinariów dotyczących depresji dzieci. W otwartych i bezpłatnych spotkaniach mogą uczestniczyć rodzice z całego kraju. Pierwsze odbędzie się w najbliższą środę.

- Dla młodych pandemia to utrudnienia w nauce, ale też zablokowanie relacji z rówieśnikami, brak możliwości, aby dać ujście energii i emocjom. Zamknięcie w domach odbija się na ich psychice, niejednokrotnie skutkuje depresją – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że pomocy potrzebują przede wszystkim dzieci, ale też ich rodzice. - Dlatego organizujemy kolejny cykl webinariów dla rodziców. Przy wsparciu ekspertów będą mogli dowiedzieć się, jak skutecznie pomagać dzieciom w tym trudnym czasie – dodał.

"Warto zrozumieć problemy naszych dzieci"

Spotkania organizuje Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Co ważne, są one otwarte i bezpłatne. Poprowadzą je dr Konrad Ambroziak z Fundacji Psycho-Edukacja i z ramienia organizatora Arkadiusz Walczak. Wszystkie będą tłumaczone na język migowy. Jak przypomina stołeczny ratusz, pierwszy cykl webinariów spotkał się ze sporym odzewem ze strony rodziców z całego kraju. Uczestniczyło w nich około tysiąca osób.

- Warto zrozumieć problemy naszych dzieci i dowiedzieć się, jak im skutecznie pomóc w tej bardzo trudnej sytuacji. Troska o ich zdrowie psychiczne jest dziś równie ważna, jak ochrona przed zakażeniem koronawirusem. A nasze spotkania dostarczą rodzicom wszelkich niezbędnych narzędzi – dodała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy, odpowiedzialna m.in. za służbę zdrowia w mieście.

Linki do spotkań są dostępne na stronie urzędu miasta. Pierwsze z nich rozpocznie się w środę o godzinie 18.

"Minister zauważył, że obniżyło się samopoczucie" u uczniów. Justyna Suchecka o programie wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieżyTVN24

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock