Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

"Warszawa depcze po piętach tuzom". Co pokaże w Monachium?

Warszawa

ShutterstockWarszawa na targach

Od 4 do 6 października Warszawa będzie prezentować się na największych targach inwestycyjnych i nieruchomości w Europie - EXPO REAL 2016 w Monachium. Celem obecności jest przedstawienie stolicy, jako miejsca o dużym potencjalne inwestycyjnym i oferującego wysoką jakość życia mieszkańców.

- Warszawa jedzie z bardzo silnym przekazem; miejsca, które mimo różnego rodzaju zawirowań na rynkach zagranicznych, nadal jest najatrakcyjniejszym miejscem do inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział w czwartek dziennikarzom wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

"Warszawa dalej depcze po piętach"

Ocenił, ze stolica jest też liderem jeżeli chodzi o inwestycje w Europie. Jak mówił, rankingi, które będą prezentowane podczas targów w Monachium "pokazują niezbicie, że Warszawa dalej depcze po piętach - jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomościach - takim dużym tuzom, jak Paryż czy Londyn, czy Dublin". Wiceprezydent zapewniał, że stolica chce na EXPO silnie podkreślić, że warszawski rynek nieruchomości cały czas rośnie.Ratusz przypomina, że Warszawa regularnie uczestniczy w targach międzynarodowych, na których odbywa się jej promocja. Reprezentacja miasta zachęca inwestorów do przyjrzenia się stolicy Polski oraz podjęcia decyzji o zainwestowaniu w niej.Olszewski wyjaśnił, że na targach w Monachium nie sprzedaje się nieruchomości. - Na targach skupia się uwagę inwestorów - powiedział. - Zarówno my, jak i nasi partnerzy, którzy jeżdżą z nami na targi, nie dobijają transakcji, nie podpisują umów spektakularnych podczas tych targów. Raczej dzieje się to w zaciszu gabinetów - mówił.Na EXPO REAL - jak zapowiada ratusz - kontynuowany będzie również temat rewitalizacji, szczególnie prawobrzeżnej Warszawy. W tegorocznej ofercie miasta znajdą się nieruchomości m.in. z Pragi-Północ, Śródmieścia, Mokotowa, Wilanowa i Woli.

Młynek, skarpetki i czekoladki

Na targach pojawią się poza tym gadżety w całości wykonane przez warszawskie firmy, m.in. drewniany młynek w kształcie PKiN, koszulki i skarpetki z motywami ze stolicy, czekoladki oraz perfumy zrobione specjalnie dla Warszawy.

Miasto Warszawa będzie się prezentowało w tej samej lokalizacji co w zeszłym roku, w hali A2, nr 121. Do dyspozycji będzie 111 m kw powierzchni wystawowej; kolor czarny stoiska zostanie przełamany zielenią żywych roślin.

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL 2016 Munchen to największe targi inwestycyjne w Europie. Ubiegłoroczna edycja - jak podkreśla ratusz - potwierdziła bardzo duże znaczenie targów w światowej branży nieruchomości. Do dyspozycji wystawców i odwiedzających jest 6 hal, każda po 11 tys. mkw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawa jak Dubaj i Katmandu. Ranking najlepszych miast do życia:

Warszawa uplasowała się na 65. miejscu
TVN24 BIŚ

PAP/ran/b