Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

"Warszawa depcze po piętach tuzom". Co pokaże w Monachium?

Najnowsze

ShutterstockWarszawa na targach

Od 4 do 6 października Warszawa będzie prezentować się na największych targach inwestycyjnych i nieruchomości w Europie - EXPO REAL 2016 w Monachium. Celem obecności jest przedstawienie stolicy, jako miejsca o dużym potencjalne inwestycyjnym i oferującego wysoką jakość życia mieszkańców.

- Warszawa jedzie z bardzo silnym przekazem; miejsca, które mimo różnego rodzaju zawirowań na rynkach zagranicznych, nadal jest najatrakcyjniejszym miejscem do inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział w czwartek dziennikarzom wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

"Warszawa dalej depcze po piętach"

Ocenił, ze stolica jest też liderem jeżeli chodzi o inwestycje w Europie. Jak mówił, rankingi, które będą prezentowane podczas targów w Monachium "pokazują niezbicie, że Warszawa dalej depcze po piętach - jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomościach - takim dużym tuzom, jak Paryż czy Londyn, czy Dublin". Wiceprezydent zapewniał, że stolica chce na EXPO silnie podkreślić, że warszawski rynek nieruchomości cały czas rośnie. Ratusz przypomina, że Warszawa regularnie uczestniczy w targach międzynarodowych, na których odbywa się jej promocja. Reprezentacja miasta zachęca inwestorów do przyjrzenia się stolicy Polski oraz podjęcia decyzji o zainwestowaniu w niej. Olszewski wyjaśnił, że na targach w Monachium nie sprzedaje się nieruchomości. - Na targach skupia się uwagę inwestorów - powiedział. - Zarówno my, jak i nasi partnerzy, którzy jeżdżą z nami na targi, nie dobijają transakcji, nie podpisują umów spektakularnych podczas tych targów. Raczej dzieje się to w zaciszu gabinetów - mówił. Na EXPO REAL - jak zapowiada ratusz - kontynuowany będzie również temat rewitalizacji, szczególnie prawobrzeżnej Warszawy. W tegorocznej ofercie miasta znajdą się nieruchomości m.in. z Pragi-Północ, Śródmieścia, Mokotowa, Wilanowa i Woli.

Młynek, skarpetki i czekoladki

Na targach pojawią się poza tym gadżety w całości wykonane przez warszawskie firmy, m.in. drewniany młynek w kształcie PKiN, koszulki i skarpetki z motywami ze stolicy, czekoladki oraz perfumy zrobione specjalnie dla Warszawy.

Miasto Warszawa będzie się prezentowało w tej samej lokalizacji co w zeszłym roku, w hali A2, nr 121. Do dyspozycji będzie 111 m kw powierzchni wystawowej; kolor czarny stoiska zostanie przełamany zielenią żywych roślin.

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL 2016 Munchen to największe targi inwestycyjne w Europie. Ubiegłoroczna edycja - jak podkreśla ratusz - potwierdziła bardzo duże znaczenie targów w światowej branży nieruchomości. Do dyspozycji wystawców i odwiedzających jest 6 hal, każda po 11 tys. mkw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawa jak Dubaj i Katmandu. Ranking najlepszych miast do życia:

Warszawa uplasowała się na 65. miejscuTVN24 BIŚ

PAP/ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock