Metro, tramwaje i autobusy pojadą częściej przed świętami

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Świąteczny tramwaj w Warszawie
Świąteczny tramwaj w Warszawie
Tramwaje Warszawskie / Facebook
Tramwaje Warszawskie / Facebook Świąteczny tramwaj w Warszawie

Czas przedświąteczny to okres zakupów. Dlatego od 10 do 22 grudnia rozkłady jazdy stołecznych tramwajów i autobusów zostaną dostosowane do zwiększonego ruchu pasażerskiego.

"Najbliższe dwa weekendy – 10 i 11 oraz 17 i 18 grudnia – to dni, które mieszkańcy stolicy zapewne zechcą wykorzystać na przedświąteczne zakupy. Zwłaszcza, że dwie kolejne niedziele będą tzw. niedzielami handlowymi. W związku z tym więcej pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego wyjedzie na trasy" - przekazał ratusz w komunikacie.

W soboty - 10 i 17 grudnia - będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy, ale częściej będą jeździły autobusy linii 509 i 517. Do obsługi linii tramwajowych 27 i 28 skierowane zostaną dłuższe składy.

W niedziele handlowe - 11 i 18 grudnia - autobusy, tramwaje i metro będą kursowały częściej – według sobotnich rozkładów jazdy. Dodatkowe kursy zaplanowano też na liniach autobusowych 190509 i 517, a linie tramwajowe 27 i 28 obsłużą dłuższe składy.

Z kolei w sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa do Cmentarza Północnego. Autobusy linii C40 będą kursowały trasą od Metra Młociny, przez al. gen. M. Wittek, Pułkową, Dzierżoniowską, Żubrową, Wóycickiego, Wólczyńską, Estrady, Dziekanowską do Cmentarza Północnego. Komunikaty dotyczące tras pojazdów dostępne są na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości