Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Ciężarówka zerwała sieć trakcyjną na Wolskiej

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plCiężarówka zerwała sieć trakcyjną na Wolskiej

Tramwaje nie kursowały Wolską. Przy skrzyżowaniu z aleją Prymasa Tysiąclecia uszkodzona została sieć trakcyjna. - Zerwał ją pojazd ciężarowy, który przewoził duży ładunek - informują Tramwaje Warszawskie. Początkowo służby przewidywały, że utrudnienia mogą potrwać do rana. Awarię udało się jednak usunąć po dwóch godzinach.

- O godzinie 19.13 otrzymaliśmy zgłoszenie o zerwaniu sieci trakcyjnej przy skrzyżowaniu Wolskiej z aleją Prymasa Tysiąclecia. Ruch został wstrzymany w obu kierunkach - poinformował Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - Tramwaje są kierowane na objazdy. Część utknęła przed skrzyżowaniem i prawdopodobnie będziemy je wycofywać - dodał.

Na objazdy zostały skierowane tramwaje linii 10, 11, 27, 40. Omijają rondo Lubomirskiego trasą: …- al. Solidarności - Młynarska - Obozowa - Koło.

Na miejscu pracowało pogotowie sieciowe Tramwajów Warszawskich i instruktorzy nadzoru ruchu. - Wiemy, że był to pojazd ciężarowy, który przewoził duży ładunek. Tym ładunkiem musiał zaczepić o sieć trakcyjną i zerwać ją w obu kierunkach, co oznacza, że oba przewody są uszkodzone. Chodzi o około 200 metrów sieci trakcyjnej - precyzował Dutkiewicz. Tramwajarze szacowali, że czeka ich sporo pracy. - Uszkodzenia są dość duże. Wszystko wskazuje na to, że będziemy pracowali w nocy, a ruch przywrócimy najpóźniej w sobotę rano - przekazał początkowo rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Okazało się jednak, że prace udało się zakończyć po dwóch godzinach. - O 20.57 ruch został wznowiony - przekazał Dutkiewicz.

"Ciężarówki już nie ma"

- Ciężarówki, która zerwała sieć trakcyjną, nie ma już na miejscu zdarzenia. Są za to służby, które zabezpieczają uszkodzony odcinek. Tramwaje utknęły po obu stronach skrzyżowania, pasażerowie wysiadają ze składów - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Jak dodał, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu działa bez zakłóceń. Kierowców mogły jednak czekać utrudnienia w ruchu.  

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl