Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Biegły zatrzymany przez CBA. Usłyszał zarzut przyjęcia łapówki

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
ShutterstockBiegły sądowy podejrzany o przyjęcie łapówki (zdjęcie ilustracyjne)

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło akcję pod jednym z warszawskich centrów handlowych. Zatrzymany biegły sądowy z zakresu leśnictwa miał właśnie przyjąć łapówkę w zamian za wydanie opinii korzystnej dla jednej ze stron postępowania sądowego.

O zatrzymaniu biegłego sądowego z zakresu leśnictwa, wpisanego na listy sądów okręgowych, poinformował w czwartek rano Wydział Komunikacji CBA. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z poznańskiej delegatury Biura. Akcję przeprowadzili w poniedziałek po południu, na parkingu przy centrum handlowym przy ulicy Modlińskiej w Warszawie. "Mężczyznę ujęto w chwilę po przyjęciu drugiej transzy korzyści majątkowej, która miała stanowić wynagrodzenie w zamian za wydanie pozytywnej opinii w jednej ze spraw toczących się w Sądzie Okręgowym w Poznaniu" - przekazano.

Opinia miała zostać złożona w postępowaniu cywilnym, w którym toczy się spór o zapłatę.

W środę mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. - Biegłemu sądowemu prokurator przedstawił zarzut żądania, a następnie przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 19 800 złotych. Podejrzany jest biegłym z zakresu leśnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa - poinformowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Mężczyzna przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Śledczy będą weryfikować ich treść. Wobec biegłego zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 40 tysięcy złotych. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy też sprawę byłego burmistrza Włoch podejrzanego o przyjmowanie łapówek:

Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówki
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości