Najnowsze

Budżet obywatelski Warszawy. Ostatnie dni na zgłaszanie projektów

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim
Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim Facebook / Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany
wideo 2/5
Projekty zrealizowane w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego

Już tylko do wtorku można zgłaszać projekty w dziewiątej edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie. Ratusz czeka na propozycje mieszkańców dotyczące tego, na co wydać pieniądze z budżetu. Dotychczas miasto zrealizowało blisko cztery tysiące takich projektów.

- Jeżeli w waszej okolicy czegoś brakuje, chcielibyście coś poprawić opiszcie swoją propozycję i zgłoście ją - to ostatnie dni, kiedy możecie to zrobić w tej edycji. Warszawa zmienia się dzięki mieszkańcom, dzięki Wam. Warto więc skorzystać z możliwości, jakie daje budżet obywatelski - przypomina cytowana w komunikacie miasta Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Warszawie.

Projekty w tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy i mieszkanki mogą zgłaszać do 25 stycznia (włącznie) do północy. Można to zrobić na jeden z dwóch sposobów: - internetowo - przez stronę bo.um.warszawa.pl; - papierowo - formularz można otrzymać w każdym urzędzie dzielnicy lub pobrać ze strony urzędu i samodzielnie wydrukować. Wypełniony formularz wraz ze wszystkimi potrzebnymi załącznikami (w tym listą osób popierających projekt) należy złożyć osobiście w urzędzie dzielnicowym lub wysłać pocztą z dopiskiem "Budżet obywatelski".

Jeśli zgłasza się papierowo: - projekt dzielnicowy - formularz należy wysłać lub dostarczyć na adres urzędu dzielnicy, którego dotyczy projekt; - projekt ogólnomiejski - formularz należy wysłać lub dostarczyć do Centrum Komunikacji Społecznej przy Kruczkowskiego 2.

Formularz musi dotrzeć do urzędu najpóźniej 25 stycznia - decyduje data wpływu, a nie data wysłania.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wsparcie urzędników w ostatnich dniach

"Mieszkańcy zainteresowani zgłoszeniem pomysłu w ostatnich dniach zgłaszania projektów mogą skorzystać z dyżurów mailowych i telefonicznych pracowników urzędów dzielnic, biur i jednostek miejskich. Urzędnicy pomogą w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dopracowaniu pomysłu czy oszacowania kosztów jego realizacji" - zapewnia stołeczny ratusz.

I przypomina: Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie, by zgłosić projekt. Wystarczy tu mieszkać. Projekty można zgłaszać także dla tych dzielnic, w których się nie mieszka. Projekt dzielnicowy musi poprzeć co najmniej 20 mieszkańców dzielnicy, w której zgłaszany jest projekt. Projekt ogólnomiejski musi poprzeć co najmniej 40 mieszkańców Warszawy.

Od 2015 roku, kiedy wprowadzono budżet obywatelski, miasto zrealizowało blisko cztery tysiące projektów. Wśród nich są między innymi dodatkowe nasadzenia drzew, remont skwerów i osiedlowych placyków, nowe place zabaw, wybiegi dla psów, ścieżki rowerowe, miejsca parkingowe, doświetlenie przejść dla pieszych, książki dla bibliotek, zajęcia sportowe, warsztaty naukowe, pikniki sąsiedzki i garażówki, kina plenerowe. W ramach budżetu obywatelskiego powstało też kilka jadłodzielni i tężni solankowych.

Sauna Wisła powstała w ramach budżetu obywatelskiegoUM Warszawa

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości