Zbroją filary nowego wiaduktu. Zmiany w ruchu pod Trasą Łazienkowską

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trwa budowa południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej

Ratusz podsumował postępy w pracach nad budową południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej. Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na rondzie Sedlaczka i na kilku innych ulicach w tym rejonie.

Prace związane z rozbiórką starego i budową nowego, południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Minęło ponad pół roku. Na jakim są etapie?

"Gotowe są już fragmenty płyty wiaduktu po obu stronach ronda Sedlaczka, na których rozpoczęło się montowanie krawężników oraz desek gzymsowych. Kolejne fundamenty, filary i części płyty wiaduktu są zbrojone, szalowane i przygotowywane do betonowania" - opisuje stołeczny ratusz.

Pod wiaduktem na rondzie Sedlaczka prowadzone są roboty brukarskie oraz przygotowania do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Te zostaną wdrożone w poniedziałek, 5 czerwca od godziny 6.

Zmiana organizacji ruchu

Na ulicach Rozbrat i Myśliwieckiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany przez sygnalizatory świetlne. Z ulicy Rozbrat kierowcy pojadą na rondzie prosto w Myśliwiecką, w kierunku Szwoleżerów lub skręcą w Łazienkowską. Z kolei jadący Myśliwiecką od siedziby Polskiego Radia pojadą w prawo w Łazienkowską lub prosto w Rozbrat. Dla chcących pojechać od strony Szwoleżerów w Myśliwiecką do Pięknej – zostanie wyznaczony objazd ulicami Rozbrat, Górnośląską i Hoene-Wrońskiego.

Na krótkim odcinku Myśliwieckiej przed II LO im. Stefana Batorego będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Kierowcy pojadą tędy w stronę Szwoleżerów lub Łazienkowskiej. Z tej ostatniej nie da się wjechać na rondo Sedlaczka. Relacja ta zostanie zamknięta, a ulica Łazienkowska na kilkudziesięciometrowym odcinku – na wysokości kościoła – stanie się jednokierunkowa. Objazd w stronę centrum będzie wyznaczony Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką do ronda Sedlaczka.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca wakacji.

Autobusy zmienią trasy

W związku z pracami od poniedziałku, 5 czerwca, linie autobusowe 107, 109, 159, 171 oraz N33 i N83 zmienią swoje trasy. Jadące w stronę pętli Esperanto i CH Blue City linie 107 i 159 zostaną skierowane na objazd ulicami Szwoleżerów, Myśliwiecką, Rozbrat, Górnośląską i Hoene-Wrońskiego. 109 i 171 w kierunku Chomiczówki i Emilii Plater pojadą Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką. Linie nocne N33 i N83 na Dworzec Centralny dowiozą pasażerów ulicami Szwoleżerów i Myśliwiecką.

Ratusz informuje również, że nastąpią zmiany w lokalizacji przystanków. Są one szczegółowo opisane na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Czytaj też: "Brzegi Wisły mają się ku sobie". Postęp prac na budowie mostu na Pragę

Budowa mostu pieszo-rowerowego na Pragę
Budowa mostu pieszo-rowerowego na Pragę Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości