Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Budowa tunelu na Ursynowie. Drogowcy pokazali nowe zdjęcia

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwatszawa.pl
Prace w tunelu POW

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokazała zdjęcia z budowy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Od 22 grudnia kierowcy mogą korzystać z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, z nowym mostem na Wiśle. Dostępne są też kolejne relacje ruchu na węźle Lubelska stanowiącym połączenie autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S2 i S17. Wciąż jednak nieprzejezdny jest tunel na Ursynowie.

Jaki jest postęp prac? GDDKiA pokazała właśnie zdjęcia z budowy. "Dzieje się w tunelu w ciągu #S2 na #Ursynów. W nawie południowej układana jest podbudowa z kruszywa a w północnej z betonu cementowego" - napisała GDDKiA na Twitterze.

Prace w Ursynowie toczą się na odcinku 4,6 kilometra. Wykonawca prowadzi roboty w tunelu i nad nim. Zaawansowanie prac to około 89 procent.

Zgodnie z aneksem do umowy wydłużono czas na ukończenie robót do końca marca 2021 roku. Powodem była między innymi długotrwała procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Zgodnie z deklaracjami inwestora kierowcy pojadą tunelem w drugim kwartale 2021 roku, po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Konflikt o filtry spalin

Otwarcia tunelu wypatrują mieszkańcy Ursynowa oraz Wilanowa, gdzie już po otwarciu fragmentu obwodnicy, tworzą się spore korki. Problemem jest też udostępniona kierowcom tuż przed świętami zawrotka przy Puławskiej, wielu z nich ignoruje znaki i jeździ przez skrzyżowanie niezgodnie z przepisami.

Organizacja ruchu na PuławskiejGGDKiA

Wciąż pojawiają się pytania o filtry powietrza. Przypomnijmy: drogowcy dopiero szukają firmy, która zajmie się pomiarami jakości powietrza w okolicach tunelu POW. Wykonawca będzie monitorował sytuację przez rok po otwarciu ostatniego odcinka nowej trasy. Sporządzona przez niego analiza ma pokazać, czy potrzebne są filtry spalin, których domagają się mieszkańcy. 

W poniedziałek odbędzie się konferencja w tej sprawie. - Zostaną na niej zaprezentowane wystąpienia poselskie wspierające mieszkańców Ursynowa walczących o budowę filtrów w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy oraz walczących o przejście dla pieszych po południowej stronie ulicy Puławskiej i skrzyżowania POW. Na konferencji zostanie również zaprezentowana moja inicjatywa nadania nazwy, zamordowanego mieszkańca Mińska na Białorusi, Romana Bondarenki dla ronda na skrzyżowaniu Puławskiej i POW - zapowiada organizator, ursynowski radny Paweł Lenarczyk.

W spotkaniu mają wziąć udział również posłowie.

Południowa Obwodnica Warszawy tuż przed otwarciem

Węzeł Przyczółkowa z lotu ptakaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/10

Autor:kz/b

Źródło: tvnwatszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA