Najnowsze

Budowa trwała trzy lata. Przy liceum Hoffmanowej otwarto nową halę sportową

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Przy Liceum im. Klementyny Hoffmanowej powstała hala sportowa

Po trzech latach budowy przy Liceum Ogólnokształcącym imienia Klementyny Hoffmanowej przy ulicy Hożej otwarto wielofunkcyjną halę sportową, salę gimnastyczną oraz siłownię. Inwestycja kosztowała 17,5 miliona złotych.

Jak przypomina w komunikacie śródmiejski ratusz, podpisanie umowy na budowę kompleksu odbyło się na początku września 2019. Otwarty w środę obiekt liczy ponad dwa tysiące metrów kwadratowych. Jednocześnie na jego terenie mogą odbywać się zajęcia dla pięciu klas. Jest też w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Na dachu zamontowano instalację z paneli fotowoltaicznych.

- Liceum Hoffmanowej to jedna z najlepszych szkół humanistycznych w Polsce, ale zajęcia fizyczne wbrew pozorom nie są dla naszych uczniów mniej ważne. Widać to choćby po tegorocznych osiągnięciach w piłce nożnej, piłce ręcznej czy badmintonie, gdzie wygrywamy lub stajemy na podium. Choćby wczoraj, nasi koszykarze zdobyli Mistrzostwo Warszawy szkół średnich - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym dyrektorka szkoły Joanna Kiełbasa.

- Całej szkole, do której chodzi niemal 1200 uczniów, bardzo brakowało takiego miejsca - zauważył Aleksander Ferens, burmistrz dzielnicy Śródmieście.

Budowa obiektu pochłonęła ponad 17,5 miliona złotych i była dofinansowana z budżetu województwa mazowieckiego.

IX LO im. Klementyny Hoffmanowej znalazło się na jedenastym miejscu w tegorocznym rankingu najlepszych szkół średnich w Polsce miesięcznika "Perspektywy".

Przeczytaj również: Nowy stadion dla Polonii Warszawa. Miasto rozpoczęło poszukiwanie partnera:

Stadion Polonii przy Konwiktorskiej
Stadion Polonii przy KonwiktorskiejArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd dzielnicy Śródmieście

Pozostałe wiadomości