Najnowsze

Budują Południową Obwodnicę Warszawy. Będą zmiany w dwóch dzielnicach

Najnowsze

Autor:
ran/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd miastaZmiany w związku z budową POW

W najbliższych dniach kierowcy muszą przygotować się na zmiany w ruchu na Ursynowie i w Wilanowie. Roszady drogowe związane są z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. 

W środę, 29 stycznia, około godziny 7 zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulicy Polskie Drogi. Wykonawca obwodnicy planuje zamknięcie przejazdu do Płaskowickiej.

Zamknięty będzie również chodnik prowadzący do Płaskowickiej. Przejście oraz przejazd z ulicy Polskie Drogi będą możliwe jedynie w kierunku Alternatywy i dalej do Pileckiego.

Zamknięte będą także chodniki po stronie północnej na odcinku od Polskie Drogi do wyjazdu ze straży pożarnej. Utrzymany będzie ruch w obu kierunkach z Płaskowickiej do Pileckiego.

Zmiany na ulicy Polskie Drogiurząd miasta

Zmiany na Przyczółkowej

"Z kolei w weekend wykonawca wilanowskiego odcinka wyprostuje ruch w ciągu ul. Przyczółkowej. Ruch w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, został skierowany na docelową jezdnię już w listopadzie. Teraz czas na jednię w kierunku centrum. Najpierw w piątek, 31 stycznia, o godz. 11 przesunięte zostanie przejście dla pieszych w rejonie ul. Europejskiej" - podaje ratusz.

Zmiany na Przyczółkowejurząd miasta

A w poniedziałek, 3 lutego, około godziny 14 na docelową jezdnię, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, przełożony zostanie ruch w kierunku centrum. Na wysokości budowanej drogi ekspresowej, kierowcy jadący od centrum będą mogli zawrócić w kierunku Europejskiej.

Również 31 stycznia, około godziny 13, w związku z budową ronda, zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Sytej i Metrycznej. Ruch samochodów w ciągu ul. Sytej, na wysokości budowanej trasy, zostanie poprowadzony tymczasową jezdnią i w ten sposób ominie plac budowy. Na Metrycznej, na odcinku od skrzyżowania z Sytą do Bruzdowej, zostanie wprowadzony ruchu wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Zamknięty zostanie też południowy wlot Sytej - ten fragment ulicy będzie miał nadal połączenie z Bruzdową. Piesi na Sytej będą musieli używać tymczasowego chodnika. 

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o opóźnieniu w budowie mostu z powodu wysokiego stanu wody na Wiśle:

Budowa mostu Południowego opóźni się

Budowa mostu Południowego trwa
Budowa mostu Południowego trwaTVN24
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości