"Zawsze chciałam się dowiedzieć, jak wykorzystać do obrony własną torebkę"

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rozpoczęły się pierwsze zajęcia „Bezpiecznej warszawianki” prowadzone przez Straż Miejską

Po pandemicznej przerwie wróciły organizowane przez straż miejską kursy "Bezpieczna warszawianka". Kobiety poznają na nich podstawowe techniki samoobrony, zaczerpnięte ze sztuk walki. Obecna edycja potrwa do końca listopada, nowa wystartuje wiosną.

"Zainteresowanie kursem było ogromne, a wolne miejsca wyczerpały się bardzo szybko" - napisali w komunikacie o obecnej edycji organizatorzy.

Panie, które rozpoczęły bezpłatny kurs samoobrony, zostały przywitane przez komendantkę straży Magdalenę Ejsmont. - Witam wszystkie panie na kursie samoobrony. Zostawiam was w rękach najlepszych instruktorów, którzy zadbają o to, żebyście zdobyły wiedzę i umiejętności, dzięki którym poczujecie się bezpiecznie. Wyciśnijcie z tych zajęć tak dużo, jak to tylko możliwe. Będę tu jeszcze zaglądać, żeby zobaczyć, jak sobie radzicie - powiedziała.

Kursantki poznają sztuki walki

Kurs jest prowadzony pod okiem doświadczonych instruktorów samoobrony ze straży miejskiej. Mieszkanki Warszawy, nauczą się podstawowych technik zaczerpniętych ze sztuk walki. Dowiedzą się, jakie są najlepsze sposoby na unikanie zagrożeń oraz jak właściwie reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Organizatorzy podkreślają, że kursantki zwiększą także pewność siebie, swoją sprawność fizyczną i uwierzą we własne możliwości.

- Wiem, że najlepszym wyjściem jest ucieczka, ale zawsze chciałam się dowiedzieć, jak wykorzystać do obrony własną torebkę - w rozmowie ze strażą miejską mówi pani Anna, która bierze udział w zajęciach. - Ja często boję się wieczorem wychodzić z psem. Teraz, jak poznam profesjonalne techniki samoobrony, to z pewnością strach będzie mniejszy - mówi pani Agnieszka, której wypowiedź straż miejska przytacza w komunikacie.

Wiosną kolejna edycja kursu

Kolejna edycja kursu ruszy wiosną 2023 roku. Informacja o nim podawana jest z wyprzedzeniem na stronie internetowej straży miejskiej, to tam też istnieje możliwość zapisu. Jak informuje referat prasowy straży, w ciągu tygodnia zapełniają się wszystkie wolne miejsca. W obecnej, jesiennej edycji bierze udział 80 pań, które ćwiczą w 16-osobowych grupach. Ćwiczenia odbywają się w rożne dni tygodnia. Jesienna edycja potrwa do końca listopada.

GROM pokazał, jak szkolił się Kedyw

"Uzyskujemy chwyt na zasadzie lustra"
"Uzyskujemy chwyt na zasadzie lustra"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Warszawa

Pozostałe wiadomości