"Rozrzucała na klatce parówki z haczykami wędkarskimi". Grozi jej do pięciu lat więzienia

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IVPodejrzana miała rozrzucać na klatce parówki z ukrytymi haczykami wędkarskimi

Kryminalni z warszawskiego Bemowa zatrzymali podejrzaną o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. W jednym z bloków kobieta miała na klatce rozkładać parówki, w których ukryte były haczyki wędkarskie. Ucierpiał pies jej znajomej. Policjanci sprawdzają, czy krzywdy nie doznały też inne czworonogi.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła kobieta, której pies ucierpiał z powodu zjedzenia pokarmu z ukrytym ostrym przedmiotem. Jej przypuszczenia potwierdził w trakcie badań lekarz weterynarii. Na tej podstawie dochodzeniowcy z komisariatu policji na Bemowie wszczęli śledztwo. W gromadzeniu materiału dowodowego wspierali ich funkcjonariusze z Wydziału kryminalnego.

Dotarli między innymi do nagrań z monitoringu. - Okazało się, że związek z tą sprawą ma znajoma pokrzywdzonej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta rozkładała na klatce schodowej parówki, w których były ukryte haczyki wędkarskie. Swoim zachowaniem naraziła zwierzę na cierpienie lub śmierć – informuje Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Jak dodaje, została ona zatrzymana w miejscu zamieszkania, a następnie doprowadzono ją do komisariatu policji. Przedstawiono jej zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Sulowska zapowiada, że nie kończy to jednak śledztwa. - Policjanci będą prowadzić dalsze ustalenia związane z tym zdarzeniem – zaznacza.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Nie bądźmy obojętni na krzywdę zwierząt "

- Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę - uczula policjantka. I podkreśla: "nie bądźmy obojętni na ich krzywdę".

Apeluje też, by zwracać się do służb, jeśli posiadamy informacje o przypadkach znęcania się nad zwierzętami. Zachowania kwalifikowane jako ten rodzaj przestępstwa to między innymi torturowanie, zabijanie lub przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania oraz oferowanie do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem.

Komenda Stołeczna Policji stworzyła specjalny adres mailowy: naczelnik.pg@ksp.policja.gov.pl, na który można wysyłać sygnały o niepokojących zdarzeniach. Na jej stronie są również dostępne adresy mailowe poszczególnych komend rejonowych i powiatowych garnizonu warszawskiego.

Informowaliśmy też o testach aplikacji Animal Helper, która ma działać jak numer alarmowy 112 dla zwierząt:

Animal Helper - jak ma działać aplikacja?
Animal Helper - jak ma działać aplikacja?Szybka i skoordynowana pomoc tym, którzy sami nie mogą jej wezwać – taki jest cel. Fundacja Psia Krew pracuje nad uruchomieniem aplikacji Animal Helper, która ma działać jak numer ratunkowy 112, tyle że dla zwierząt. Jest pomysł i grupa zapaleńców, która chce się zatroszczyć o najsłabszych. Animal Helper

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości