Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Awaria ciepłownicza na Bemowie. Zimne kaloryfery były w blisko 30 budynkach

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plAwaria ciepłownicza (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Jelonek pozbawieni byli dostaw ciepła. Problem dotyczył ponad dwudziestu budynków. W kilku dzielnicach doszło też do awarii wodociągowych.

Informacja o wtorkowej przerwie w dostawach ciepła dotyczyła budynków przy ulicach Irzykowskiego, Karabeli, Lazurowej oraz Wyki. W wykazie wskazanych zostało w sumie 28 adresów. Z komunikatu Veolii wynikało, że problemy pojawiły się około godziny 8.30.

"Przerwa w dostawach ciepła dotyczy około jednego promila całkowitej mocy, dostarczanej do mieszkańców Warszawy. Co oznacza, że 99,9 procent mocy jest dostarczane w sposób niezakłócony" - poinformowała w komunikacie spółki Veolia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Przerwy w dostawach wody

Mieszkańcy ośmiu dzielnic mogą też odczuwać we wtorek skutki awarii wodociągowych. - Ekipy MPWiK wspierane przez wykonawców zewnętrznych pracują obecnie w różnych punktach nad usuwaniem awarii wodociągowych. Zależy nam na możliwie jak najszybszym przywracaniu zasilania w wodę i nasi pracownicy robią wszystko, co w ich mocy, by przerwy w dostawach trwały jak najkrócej - informuje Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK.

Zakłócenia w dostawach wody występują na Bemowie, Bielanach, Ochocie, Mokotowie, Pradze Północ, w Rembertowie, Śródmieściu i we Włochach. Z informacji dostępnych na stronie MPWiK wynika, że jednym z adresów, gdzie najwięcej mieszkańców odczuje utrudnienia jest aleja Wilanowska. Awaryjnie wstrzymano tam dostawy wody do 11 budynków. Podobnie jest na ulicy Niepołomickiej, gdzie wody nie ma obecnie pod 16 adresami.

Wodociągowcy wyjaśniają, że awarie są usuwane zgodnie z kolejnością ich występowania. Status każdego zgłoszenia można sprawdzać na stronie MPWiK w zakładce "wyłączenia awaryjne". Są tam również dostępne adresy poszczególnych posesji, których dotyczą utrudnienia.

Informowaliśmy także o dwóch awariach ciepłowniczych na Jagiellońskiej:

Kolejna awaria ciepłownicza na Jagiellońskiej

Mieszkańcy opowiadają, jak radzą sobie bez ciepła w mieszkaniachTVN24
wideo 2/9

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl