Zimno w kaloryferach przy Łojewskiej i Kredytowej

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kz/r
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
ShutterstockAwarie ciepłownicze w stolicy

Późnym popołudniem ciepła zostali pozbawieni mieszkańcy okolic ul. Łojewskiej, a później również Kredytowej. Wcześniej problemy występowały w rejonie ulicy Puławskiej, a także w Śródmieściu.

Dostawca energii cieplnej w stolicy Veolia Energia Warszawa poinformowała na stronie internetowej o awarii w rejonie ulicy Łojewskiej. Awaria dotyczy w sumie kilkunastu budynków przy ulicach: Chodeckiej, Suwalskiej i Łojewskiej. Jej usunięcie planowane jest do godz. 22.

Po godzinie 20 doszły problemy z dostawą ciepła w rejonie Kredytowej. Awaria dotyczy budynków przy Kredytowej, Jasnej, Świętokrzyskiej, a także placu Dąbrowskiego. Przywrócenie dostaw planowane jest na godzinę 12 we wtorek.

Wcześniej w rejonie Puławskiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy budynków przy ulicach: Bielawskiej, Merliniego, Puławskiej 107B, 107D i 107E. Problemy mieli także mieszkańcy okolic Dzielnej oraz Elekcyjnej.

Awarie ciepłownicze w stolicy

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka awarii sieci ciepłowniczej. Tylko w czwartek nastąpiła przerwa w dostawach ciepła również w rejonie Brązowniczej 1B, Kondratowicza 49, w rejonie al. Komisji Edukacji Narodowej 46 oraz Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej.

W środę wieczorem ogrzewania nie miały z kolei cztery budynki w okolicy Zagłoby oraz po dwa przy Keniga i Orląt Lwowskich, we wtorek – kilkadziesiąt budynków w rejonie Tynieckiej i Jagiellońskiej, a w zeszły poniedziałek siedem budynków w rejonie Solca.

Natomiast w ubiegły piątek, po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na Jagiellońskiej, ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło w sobotę znów na Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

Mieszkańcy opowiadają, jak radzą sobie bez ciepła w mieszkaniachTVN24

Autor:kz/r

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock