Znów awaria na kolei, pociągi opóźnione przez uszkodzony kabel

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Sytuacja na stacji Warszawa Zachodnia (wideo z marca 2023 roku)
Sytuacja na stacji Warszawa Zachodnia (wideo z marca 2023 roku)Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Sytuacja na stacji Warszawa Zachodnia (wideo z marca 2023 roku)

Kolejny dzień utrudnień na kolei. Podczas prac przy modernizacji Dworca Zachodniego został uszkodzony kabel w urządzeniu sterowania ruchem. Były utrudnienia w ruchu pociągów wszystkich przewoźników.

"W czwartek, 30 marca br. ok. godz. 9.15 podczas budowy na stacji Warszawa Zachodnia, doszło do uszkodzenia kabla zasilającego urządzania sterowania ruchem kolejowym na szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia. Do naprawy usterki natychmiast skierowano służby techniczne" - poinformowała w komunikacie Magdalena Janus z biura prasowego spółki PKP PLK.

Opóźnione i odwołane pociągi

W obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego należy spodziewać się opóźnień pociągów. "Zmiany w kursowaniu pociągów na tej trasie mogą wynosić do około 30 minut. Aktualne informacje o zmianach dostępne są dla pasażerów w Portalu Pasażera i na stronach przewoźników. Podróżni na bieżąco są informowani o sytuacji na stacji i przystankach" - wskazała Janus.

O problemach na kolei ostrzegał również Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. "Z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem na szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia mogą wystąpić opóźnienia, odwołania lub przekierowania pociągów KM i SKM" - przekazano w komunikacie.

Około godziny 11.30 Magdalena Janus poinformowała, że usterka kabla została usunięta. "Sytuacja na warszawskiej linii średnicowej stabilizuje się. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów" - przekazała w komunikacie.

Kłopoty przez źle zaplanowany remont?

To kolejne utrudnienia na kolei w ostatnim czasie. Na Warszawskim Węźle Kolejowym doszło w tym miesiącu do czterech pomyłek związanych ze skierowaniem pociągu na niewłaściwy tor. Spółka PKP PLK wdrożyła dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Jak ocenia ekspert do spraw infrastruktury i transportu Piotr Malepszak, popełniane błędy to efekt stresu i przepracowania u dyżurnych ruchu, ale przede wszystkim źle zaplanowanego procesu inwestycyjnego na stacji Warszawa Zachodnia.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości