Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

"Kurs na szczepienie". Nowa linia z metra na Stadion Narodowy

Najnowsze

Autor:
ran/b
Źródło:
PAP
ZTMOkolice stacji Stadion

Od czwartku na ulice wyjedzie linia autobusowa numer 902. Ma przewozić mieszkańców w okolice Stadionu Narodowego. Linia o nazwie "Kurs na szczepienie" ma zapewnić seniorom dojazd do punktu szczepień i rejestracji.

Specjalna autobusowa linia 902, której trasa połączy stację metra i kolei z punktem szczepień i punktem rejestracji na Stadionie Narodowym, będzie jeździła we wszystkie dni tygodnia co 20 minut. Linia zostanie uruchomiona w czwartek, 28 stycznia.

"Pierwszy odjazd z przystanku przy metrze w kierunku punktu szczepień zaplanowano o godz. 7.20 a ostatni o godz. 20.02. W przeciwną stronę, w kierunku metra, autobusy spod stadionu PGE Narodowego ruszą: pierwszy o godz. 7.38, ostatni o godz. 20.20" - informuje urząd miasta.

Krótka trasa linii 902

W komunikacie wskazuje, że odległość od stacji metra Stadion Narodowy do punktu szczepień to około kilometr. Jak zauważono, pokonanie takiego dystansu, szczególnie dla seniorów, może być trudne. 902 będzie jeździł na trasie: Metro Stadion Narodowy - Sokola - Zamoyskiego - teren Stadionu Narodowego - Sokola - Metro Stadion Narodowy.

"Przystanki będą przy wyjściu z metra i ze stacji kolejowej (czyli tu, gdzie dziś stają autobusy 125, 146, 147, 202, E-1), w pobliżu budynku dworca kolejowego Warszawa Stadion, na wysokości punktu szczepień i przy punkcie rejestracji w rejonie ronda Waszyngtona" - zapowiada ratusz. "Na przystankach pomocą pasażerom będą służyli informatorzy ZTM" - zapewnia.

Transport dla niepełnosprawnych

Władze miasta przypominają, że poza specjalną linią organizują też transport dla osób, które mają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupie z wyżej wymienionymi schorzeniami. Koordynacją przejazdu osób z niepełnosprawnościami do punktów szczepień zajmuje się Centrum Usług Społecznych "Społeczna Warszawa".

Osoby spełniające wspomniane kryteria mogą umawiać transport pod specjalnym numerem telefonu: (22) 333-44-33 na hasło: "Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19". "Transport należy umawiać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem" - zastrzega ratusz.

Trasa linii 902ZTM

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Transport będzie również organizowany dla osób powyżej 70. roku życia, które, jak wyjaśnia ratusz, mają niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień. "Osoby niesamodzielne, niezamożne i samotne mogą skontaktować się w sprawie transportu z dzielnicowym zespołem Warszawa Wspiera. Pracownik dzielnicowego zespołu wsparcia zweryfikuje możliwości udzielenia pomocy w tym zakresie m.in. poprzez współpracę z OPS i przekaże zlecenie np. straży pożarnej" - wskazują władze stolicy.

Osoby z niepełnosprawności i osoby niesamodzielne, które nie mogą dotrzeć do punktu szczepień, będą mogły skorzystać także ze szczepień wykonywanych przez zespoły wyjazdowe. "Aby umówić szczepienie przez zespół wyjazdowy, należy skontaktować się z całodobową bezpłatną infolinią pod numerem 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień i koniecznie zaznaczyć, że jest się osobą niepełnosprawną lub niesamodzielną i chce się skorzystać z mobilnego punktu szczepień" - podkreśla ratusz.

Informowaliśmy też o autobusie covidowym:

Pierwszy przejazd miejskiego autobusu covidowego do Szpitala Narodowego
Pierwszy przejazd miejskiego autobusu covidowego do Szpitala NarodowegoTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:ran/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości