Atak siekierą przy zoo. "Wyjaśnił, że działał w obronie własnej, gdyż przeciwnik próbował ugodzić go widelcem"

Autor:
kz/PKoz
Źródło:
PAP
Magdalena Ejsmont nowym komendantem stołecznej straży miejskiej
Magdalena Ejsmont nowym komendantem stołecznej straży miejskiej
TVN24
TVN24Magdalena Ejsmont nowym komendantem stołecznej straży miejskiej

Strażnicy miejscy interweniowali przy stołecznym ogrodzie zoologicznym. Funkcjonariusze zauważyli tam mężczyznę z raną głowy. Powiedział, że został zaatakowany siekierą. Sprawca z kolei miał tłumaczyć: działałem w defensywie, zostałem zaatakowany widelcem.

W weekend strażnicy miejscy kontrolujący okolice zoo zauważyli mężczyznę w średnim wieku z krwawiącą raną głowy. Poszkodowany powiedział, że chwilę wcześniej został zaatakowany siekierą. Kiedy strażnicy udzielali mu pierwszej pomocy, przekazał rysopis sprawcy i miejsce, gdzie miało dojść do napaści.

"Strażnicy z drugiego patrolu poszli we wskazane miejsce, gdzie na ustawionej w krzakach wersalce zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika. Mężczyzna przyznał się do posiadania siekiery, jak również, że jej trzonkiem uderzył poszkodowanego" - przekazali strażnicy.

Wyjaśnił też, że działał tylko w obronie własnej, gdyż przeciwnik próbował ugodzić go… widelcem. Strażnicy zatrzymali obu uczestników kłótni do czasu przyjazdu policji.

Autor:kz/PKoz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości