Niecodzienna akcja antyterrorystów. Tańczyli przed dziecięcym szpitalem

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Komenda Główna Policji / InstagramAntyterroryści odwiedzili Kliniczny Szpital Dziecięcy

Policyjny śmigłowiec, pojazd do zadań specjalnych i antyterroryści zjeżdżający po linach z dachu – taki widok za oknem powitał we wtorek pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy Żwirki i Wigury. Funkcjonariusze w strojach taktycznych tańczyli też do... przeboju Majki Jeżowskiej.

Z okazji Dnia Dziecka policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "Boa" odwiedzili warszawski Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Polikarpa Brudzińskiego. Na przyszpitalnym parkingu pojawił się pojazd do zadań specjalnych, czyli olbrzymi TUR z wysięgnikiem. Przybyły też dwie policyjne maskotki ze stołecznej komendy, które pozowały do zdjęć i machały do dzieci wyglądających przez szpitalne okna. "Niewątpliwie była to dla dzieci przebywających w szpitalu bardzo duża atrakcja, która wywołała niejeden uśmiech na twarzach małych pacjentów. Dzięki temu najmłodsi, choć na chwilę mogli oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i przez szyby swoich szpitalnych pokojów obserwować atrakcje zaplanowane dla nich w tym szczególnym dniu w roku. A o to właśnie dzisiaj wszystkim chodziło" – informuje biuro komunikacji społecznej Komendy Głównej Policji.

Mali pacjenci na pewno na długo zapamiętają wejście antyterrorystów. Nad szpitalem krążył policyjny śmigłowiec Bell 407, gdy ci zjechali po linach z dachu budynku. Później pojawili się także na szpitalnych oddziałach, dzięki czemu dzieci miały szansę, by porozmawiać z nimi i z bliska zobaczyć, jak wyglądają ich kombinezony , broń i elementy wyposażenia niezbędne do akcji.

Funkcjonariusze zaskoczyli też wszystkich tanecznymi umiejętnościami. Komenda Główna Policji opublikowała na Instagramie film, na którym widać ich pląsy do piosenki Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Antyterroryści odwiedzili Kliniczny Szpital DziecięcyKomenda Główna Policji

"Wierzymy, że dzięki takim chwilom dzieci, chociaż na chwilę zapomniały o otaczającej je rzeczywistości i przeniosły się do świata, w którym mogą zostać funkcjonariuszami policji, a 'siedząc' w policyjnym śmigłowcu czy radiowozie zapomniały o strachu, cierpieniu i odosobnieniu i dzięki temu łatwiej będą mogły znosić trudy leczenia" – podkreśla policja.

Podczas wizyty dyrekcji szpitala przekazanych został 250 par okularów VR, przygotowanych w ramach projektu #JestAkcja. Okulary umożliwiają przeniesienie się do wirtualnego świata i uczestniczenie w działaniach policji. Za sprawą aplikacji na smartfona można zobaczyć policyjny sprzęt i poznać funkcjonariuszy różnych formacji.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Główna Policji