Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Przykuli się do bram instytucji państwowych. Protestują przeciwko zmianom w edukacji

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plAktywiści przed Ministerstwem Edukacji

Aktywiści przykuli się do bram Ministerstwa Edukacji, Trybunału Konstytucyjnego i Komendy Głównej Policji. Mają ze sobą transparenty wyrażające niechęć wobec tych instytucji.

Najpierw reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński dowiedział się o akcji przed Ministerstwem Edukacji w alei Szucha. - Cztery młode osoby przypięły się do stalowego płotu ministerstwa za szyję za pomocą zapięć takich jak do roweru. Aktywiści mają ze sobą transparenty z napisami "edukacja, nie ewangelizacja", "szkoła dla wszystkich", "edukacja bez Czarnka bez uprzedzeń" - wymienia Zieliński.

Na miejscu jest policja. Chodnik został wygrodzony taśmą.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Później okazało się, że podobna akcja ma miejsce również przed ogrodzeniem Trybunału Konstytucyjnego w alei Szucha, a także przed Komendą Główną Policji na Puławskiej. - Nasi funkcjonariusze zabezpieczają miejsce, gdzie trzy osoby przytwierdziły się do budynku komendy od strony Puławskiej. Osoby te mają ze sobą transparenty, w których wyrażają antagonizmy wobec instytucji policji oraz państwa - informuje rzecznik mokotowskiej komendy Robert Koniuszy.

Aktywiści przykuli się do bramy Ministerstwa EdukacjiTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl