Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Błyskawica na budynku Ministerstwa Zdrowia. 26-latce grozi więzienie

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
ShutterstockMinisterstwo Zdrowia (zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w związku ze zniszczeniem zabytkowego gmachu Ministerstwa Zdrowia. Śledczy oskarżyli o ten czyn 26-latkę, która miała namalować na elewacji błyskawicę oraz napis "Aborcja bez granic". Straty oszacowano na niecały tysiąc złotych.

Dominika M. ma odpowiedzieć przed sądem za popełnienie czynu z artykułu 108 ustęp 1 ustawy o ochronie zabytków w zbiegu z artykułem 288 Kodeksu karnego, czyli za zniszczenie zabytkowego mienia. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ skierowała pod koniec marca do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia.

W toku postępowania ustalono, że Dominika M. 25 października 2020 roku w Warszawie przy ulicy Miodowej 15 uszkodziła ścianę budynku Ministerstwa Zdrowia, wpisanego do rejestru zabytków. Kobieta namalowała na ścianie czerwoną farbą napis "Aborcja bez granic" wraz ze znakiem przedstawiającym błyskawicę. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyliczono na 984 złote.

Wobec kobiety stosowany jest dozór policji. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

Informowaliśmy też o wyroku dla modelki oskarżonej o uszkodzenie zabytkowej rzeźby w Dolince Szwajcarskiej:

Rzeźby w Dolince SzwajcarskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości