Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Pracownik żwirowni utknął w hałdzie. Akcja strażaków

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAkcja służb przy Żołnierskiej

Akcja służb przy Żołnierskiej. Strażacy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej wydostali z hałdy żwiru przysypanego mężczyznę. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Do wypadku doszło na terenie żwirowni znajdującej się przy torach kolejowych w rejonie skrzyżowania Żołnierskiej i Cyrulików. - Otrzymaliśmy zgłoszenie mówiące o tym, że hałda żwiru przysypała mężczyznę. Jest on przytomny, ma zachowane czynności życiowe. Prowadzimy działania zmierzające ku temu, by go uwolnić i przekazać pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego – informował około godziny 11.40 Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza. Strażacy starali się ustabilizować hałdę, która osunęła się na mężczyznę, by móc bezpiecznie go wydostać. Działania zakończyły się chwilę po godzinie 12.

- Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Na szczęście nic mu się nie stało – podkreśla Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VIII.

Wyjaśnia też, że mężczyzna pracował jako operator jednej z maszyn obsługujących hałdę żwiru. Gdy próbował usunąć usterkę urządzenia, wpadł do otworu wykopanego w hałdzie i nie mógł samodzielnie wydostać się na zewnątrz.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl