Warszawa 78 interwencji, głównie połamane gałęzie

Warszawa

Radosław / Kontakt24Drzewo spadło na jezdnię

78 razy wyjeżdżali stołeczni strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem, który dał się we znaki w niedzielę. - To głównie połamane gałęzie - informuje straż pożarna.

W poniedziałek rano straż wciąż usuwa skutki wiatru. - Prowadzimy działania przy ul. Nowoursynowskiej. Tam drzewo oparło się o słup energetyczny - informuje Michał Konopka ze straży pożarnej.

W sumie od niedzieli, od godz. 13 do poniedziałkowego rana strażacy interweniowali 78 razy.

Na całym Mazowszu straż pożarna wyjeżdżała do 309 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru.

Silny wiatr

Synoptycy prognozowali, że w woj. mazowieckim w niedzielę będzie wiał wiatr o średniej prędkości 20 - 35 km/h, w porywach do 75 km/h.

Te podmuchy wyrządzały szkody. – W ciągu całego dnia wyjeżdżaliśmy ponad 30 razy do zgłoszeń związanych z wiatrem – mówił w niedzielę o godz. 18 Robert Dziubak ze stołecznej straży pożarnej. Jak tłumaczył, chodzi głównie o usuwanie pozrywanych gałęzi czy konarów.

Taka sytuacja miała miejsce m.in. na Przewodowej w Wawrze. Na jezdnie przewaliło się drzewo. Zdjęcie i informacje o tym zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt24.

Awarie energetyczne

Jak poinformowało w niedzielę rządowe Centrum Bezpieczeństwa silny wiatr daje się we znaki mieszkańcom całego województwa mazowieckiego. Prądu nie miał ponad 40 tysięcy mieszkańców.

W poniedziałek o godz. 6 RCB poinformowało, że ta liczba zmniejszyła się do 2 tysięcy odbiorców na Mazowszu.

W stolicy doszło do awarii prądu w rejonie ulicy Płochocińskiej, na razie nie wiadomo czy była ona skutkiem podmuchów.

Jak informuje portal tvnmeteo.tvn24.pl, wiatr ma osłabnąć w poniedziałek. Synoptycy zapowiadają, że dzień będzie pochmurny i chłodny – słupek rtęci ma pokazać maksymalnie 3 stopnie Celsjusza.

jb/su