Policja: dusił partnerkę paskiem od szlafroka. Kobieta przeżyła, bo udała martwą

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja zatrzymała podejrzanego o usiłowanie zabójstwa partnerki (zdj. ilustracyjne)

Dożywocie grozi 46-latkowi zatrzymanemu przez mokotowskich policjantów. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna miał dusić paskiem od szlafroka swoją partnerkę. Pozostawił ją z przekonaniem, że kobieta nie żyje, choć ta celowo udała martwą, by uniknąć eskalacji agresji. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty usiłowania zabójstwa oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką.

Policjanci dowiedzieli się o tej sprawie półtora tygodnia temu, gdy pokrzywdzona sama zgłosiła się na komendę po awanturze domowej. Oficer prasowy mokotowskiej policji Robert Koniuszy opisuje, że jej partner pojawił się w mieszkaniu pod wpływem alkoholu i wszczął kłótnię, wyzywał kobietę i groził jej śmiercią. Odgłosy awantury słyszeli również sąsiedzi.

Śledczy odtworzyli przebieg zdarzeń. - W pewnym momencie podejrzany chwycił kobietę za głowę, przewrócił na podłogę i kilkakrotnie owinął wokół jej szyi materiałowy pasek od szlafroka, który miała na sobie. Wykrzykiwał, że teraz ją zabije, i zaczął ją dusić. Kobieta próbowała się bronić, ale nie miała siły, żeby się oswobodzić - relacjonuje Koniuszy.

Pokrzywdzona opowiedziała policjantom, że w wyniku duszenia straciła przytomność, ale po chwili się ocknęła. - Wiedziała, że oprawca dokończy to, co jej obiecywał, kiedy będzie się nadal szamotała. Udawała więc martwą. Gdy podejrzany nabrał przekonania, że zabił swoją partnerkę, wyszedł z mieszkania - dodaje policjant.

Mężczyzna trafił do aresztu

Kobieta odczekała kilka minut i o własnych siłach dotarła na komendę. Złożyła zawiadomienie o usiłowaniu zabójstwa. Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzoną, a następnego dnia zatrzymali sprawcę. - Dzielnicowi namierzyli go w ciemnej hondzie zaparkowanej w pobliżu miejsca jego zamieszkania. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Miał około półtora promila alkoholu w organizmie - podaje Koniuszy.

46-latek został po wytrzeźwieniu przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów. - Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, do którego sąd się przychylił - przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.

Informowaliśmy też o areszcie dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa sąsiada:

Zarzuty za usiłowanie zabójstwa
Zarzuty za usiłowanie zabójstwa KSP

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości