450 kontroli, 250 mandatów. "Bezpieczna majówka 2021"

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP
W Polsce na drogach ginie średnio siedem osób dziennie
W Polsce na drogach ginie średnio siedem osób dziennie
TVN24
TVN24W Polsce na drogach ginie średnio siedem osób dziennie

W związku z długim weekendem funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji prowadzą wzmożone kontrole drogowe. Tylko w niedzielę policjanci nałożyli ponad 250 mandatów.

Od soboty policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "Bezpieczna majówka 2021". Wzmożone kontrole zakończą się w poniedziałek wieczorem.

Jak poinformowała w poniedziałek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji, w niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili ponad 450 kontroli, podczas których ujawnili blisko 300 wykroczeń, za które nałożono ponad 250 mandatów.

Ponadto KSP podała, że osiem osób kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu. Odnotowano także dwa wypadki, w których dwie osoby zostały ranne. "Dzisiaj kolejny dzień działań" – przypomniała policja.

"Spadek zdarzeń na drogach"

Jak informował wcześniej rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak, wzmożone kontrole na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. - Funkcjonariusze nie tylko będą mierzyć prędkość, ale przede wszystkim sprawdzać stan trzeźwości kierujących – zapowiadał.

Z policyjnych statystyk wynika, że od 1 stycznia do 20 kwietnia 2021 r. na ulicach Warszawy zginęło dziewięć osób, rannych zostało 149. - Porównując do roku 2020 można zaobserwować spadek zdarzeń na drogach. W bieżącym roku odnotowaliśmy 131 wypadków i 6498 kolizji, natomiast w ubiegłym roku 151 wypadków i 7272 kolizje – wyliczał Marczak.

Autor:dg/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości