Najnowsze

Warszawa uczci uchwalenie Konstytucji. Piknik w Multimedialnym Parku Fontann

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
UM WarszawaPiknik odbędzie w Multimedialnym Parku Fontann

W niedzielę w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się piknik rodzinny. To forma uczczenia 25. rocznicy uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej. W programie znalazły się warsztaty dla dzieci, wycieczki autobusowe, a także koncert zespołu Mazowsze.

Do udziału w pikniku z okazji 25-lecia uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają stołeczny ratusz oraz samorząd województwa mazowieckiego. - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej - podstawa i gwarancja wolności, praworządności i niezawisłości sądów w Polsce ma już 25 lat. Jej uchwalenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania i determinacji wielu osób, w tym Honorowego Obywatela Warszawy Tadeusza Mazowieckiego - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji związanych z Konstytucją RP, m.in. warsztaty konstytucyjne, wycieczki autobusowe "Śladami Konstytucji", a także pokazy i lekcje poloneza. Odbędzie się również wspólne czytanie Konstytucji, w którym wezmą udział m.in. wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska, przewodniczący samorządu studentów UW Kamil Bonas, a także aktorzy: Dorota Stalińska i Olgierd Łukasiewicz.

"To był przełom, oparty o niełatwy kompromis"

Do uczestnictwa w niedzielnych atrakcjach zachęca także Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, który w 1997 roku zajmował stanowisko marszałka Senatu RP i wspomina, że prace nad Konstytucją RP rozpoczęły się w zasadzie już w 1991 roku.

- To był przełom, poprzedzony długimi dyskusjami i oparty o niełatwy kompromis wielu środowisk. Ale udało się. 25 lat temu uchwaliliśmy Konstytucję RP, matkę wszystkich aktów prawnych, podstawę praw obywatela i funkcjonowania demokratycznego i nowoczesnego państwa. Zapraszam wszystkich Mazowszan. Spotkajmy się 29 maja na Podzamczu, przy Multimedialnym Parku Fontann - powiedział.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i młodzieży, które potrwają od godziny 12 do 18. Zaplanowano warsztaty z tworzenia kotylionów, malowanie twarzy i puszczanie wielkich baniek mydlanych. Pojawią się także szczudlarze z Teatru AKT. Nie zabraknie też różnego rodzaju stoisk m.in. kaligraficznego i kół gospodyń wiejskich z Mazowsza.

Dzień pełen atrakcji zakończą koncert zespołu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" o godz. 19.30 oraz specjalny pokaz fontann o godz. 21.30.

Piknik ma charakter otwarty, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o uruchomieniu Warszawskich Linii Turystycznych:

Warszawska linia turystyczna (wideo archiwalne)
Warszawska linia turystyczna (wideo archiwalne) Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości