Najnowsze

Warsaw Spire oficjalnie otwarty. To jeden z najwyższych budynków w Europie

Najnowsze

Widok z Warsaw Spire
TVN24Widok z Warsaw Spire

Wieżowiec Warsaw Spire choć jest nieco dalej od ścisłego centrum Warszawy, ma być w centrum uwagi. Belgijski deweloper świętuje otwarcie drapacza chmur w Warszawie. W sobotę na wysokości 160 metrów rozbłyśnie napis "KOCHAM WARSZAWĘ".

- Budynek ma 46 pięter, wliczając piętra techniczne, 49. Cała wieża ma 220 metrów - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE. Od teraz to już oficjalnie najwyższy budynek biurowy w Polsce i jeden z najwyższych w Europie

Budowa kompleksu trwała trzy lata

Budowa kompleksu trwała nieprzerwanie trzy lata. Wieża króluje nad dwoma 55 -cio metrowymi biurowcami. To ma być największy kompleks biurowy stolicy. W nowym wieżowcu warszawskiego Manhattanu wkrótce pracować będzie 8 tysięcy osób.

Pałac Kultury i Nauki wciąż najwyższy

Drapaczy chmur w Warszawie będzie coraz więcej. Choć spektakularnego bicia rekordów wysokości miasto nie planuje.

Wciąż najwyższym budynkiem w Polsce jest Pałac Kultury i Nauki. Jego wysokość całkowita, czyli z iglicą, to 237 metrów. Miasto zgodziło się, żeby sąsiadujące wieże były podobnej wysokości.

Otworzą Plac Europejski

W sobotę na Warsaw Spire po rocznej pojawi się znany już warszawiakom napis "KOCHAM WARSZAWĘ".

"Iluminacja powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem, została bardzo ciepło przyjęta i zyskała tysiące fanów. Dlatego zgodnie z obietnicą przywracamy je w nowej odsłonie na plac Europejski" – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE.

Tego samego dnia, z okazji Dnia Muzeów dla wszystkich mieszkańców zostanie otwarty Plac Europejski, czyli przestrzeń przed wieżowcem. Zaprojektowali ją znani architekci krajobrazu, warszawiacy spędzą czas wśród drzew i fontann.

kz

Pozostałe wiadomości